Radio Olsztyn: Elbląska Spółdzielnia Niewidomych ELSIN wyróżniona

Radio Olsztyn: Elbląska Spółdzielnia Niewidomych ELSIN wyróżniona

Elbląska Spółdzielnia Niewidomych ELSIN jest zwycięzcą regionalnego etapu konkursu Lodołamacze 2020 w kategorii zakładów pracy chronionej. Pierwsze miejsce spośród nominowanych firm z czterech województw dało ELSIN-owi finał konkursu i szansę na wygraną w ogólnopolskiej stawce.

Gala i ogłoszenie wyników zaplanowane jest 8 października w Warszawie. ELSIN działa nieprzerwanie od 66 lat. Zatrudnia osoby niewidome i niedowidzące. Do rywali o tytuł Lodołamacza przystępowała już kilka razy, ale bez sukcesów. Do dziś – cieszy się prezes Ryszard Waranków, bo kryteria są bardzo wysokie. Kapituła doceniła konsekwencję elbląskich spółdzielców, bo ELSIN wciąż zatrudnia 100 procent osób niepełnosprawnych.

Dodajmy, ELSIN jest obecnie jedyną spółdzielnią zatrudniającą osoby niewidom nie tylko w Elblągu, ale też w województwie warmińsko-mazurskim. Nagrody Lodołamacza od 15 lat są  przyznawane firmom i instytucjom społecznym, które są wrażliwe na potrzeby osób niepełnosprawnych. W tym roku etap regionalny objął województwa: kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie.

Elbląg może się szczycić jeszcze jednym laureatem – w kategorii instytucja II miejsce zajął Integracyjny Klub Sportowy Atak.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio
Źródło: https://radioolsztyn.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content