Radio PIK: Już po regionalnej gali konkursu „Lodołamacze”. Gratulacje dla Radziejowa!

Radio PIK: Już po regionalnej gali konkursu „Lodołamacze”. Gratulacje dla Radziejowa!

Zakład Aktywności Zawodowej z Radziejowa zajął drugie miejsce w kategorii „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa” w ogólnopolskim konkursie „Lodołamacze”. Laureatów poznaliśmy na gali w Gdańsku.

W Gdańsku nagrodzono najlepsze firmy, instytucje i osoby działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Był to finał etapu regionalnego, który obejmował aż cztery województwa. Oprócz naszego, także pomorskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Regionalni Lodołamacze awansowali do finału ogólnopolskiego. Jego wyniki zostaną ogłoszone 7 października na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nasz reporter Maciej Wilkowski rozmawiał na miejscu z Marią Dreszer, szefową Zakładu Aktywności Zawodowej z Radziejowa, jedynej nagrodzonej placówki z regionu.

– Ta nagroda to szczególne wyróżnienie. Jest to pierwsza w ogóle nagroda, która trafiła do powiatu, jednego z najmniejszych powiatów w regionie. To nagroda to szczególne wyróżnienie dla wszystkich moich współpracowników. Oni zasłużyli na tę nagrodę i im ją dedykuję. To jest zespół ludzi z niepełnosprawnościami, grupa 60 osób. Pracują w kilku branżach – prowadzimy restaurację, cateringi, hotelik. Są to osoby młode, tuż po szkole, i starsze, także w wieku emerytalnym. Gdyby nie było takiej placówki na mapie powiatu radziejowskiego, to te osoby siedziałby w domu. Powiat radziejowski jest szczególnym powiatem, bo w większości jest obszarem rolniczym. Nie ma tu zakładów pracy, miejsc pracy. W naszym zakładzie ci ludzie pracują, integrują się, wyjeżdżają, mają tu rehabilitację zawodową i społeczną. Ta placówka jest bardzo fajnym miejscem i oby tak pozostało – mówi Maria Dreszer.

Więcej w materiale Macieja Wilkowskiego.

 

 

Autor: Maciej Wilkowski/Redakcja
Źródło: https://www.radiopik.pl/