Radio PIK: Medal i statuetka „Lodołamaczy” trafiły także do Torunia!

Radio PIK: Medal i statuetka „Lodołamaczy” trafiły także do Torunia!

27 września w Warszawie po raz trzynasty wręczono „Lodołamacze” – nagrody dla osób, firm lub instytucji, które przełamują uprzedzenia związane z osobami niepełnosprawnymi lub tworzą odpowiednie warunki pracy dla takich osób.

Podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie rozdano dwadzieścia medali i statuetek. Wyróżnione zostały m.in. Stowarzyszenie Lazarus z Elbląga, toruński warsztat Motomax i projektantka mody Ewa Minge.

Najważniejszą nagrodę, czyli statuetkę „Superlodołamacz” otrzymała w tym roku agencja „Butterfly”, która zrzesza modeli i modelki z niepełnosprawnościami. „Traktuję tę nagrodę jako zobowiązanie”- mówiła jedna z twórczyni agencji Katarzyna Wojtaszek

Jan Zając z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, jeden z organizatorów konkursu, uważa, że odkąd po raz pierwszy wręczono statuetki „Lodołamaczy”, w Polsce wiele zmieniło się na korzyść, jeśli chodzi o dostępność przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych. Jan Zając uważa jednak, że konkurs ten nadal jest potrzebny.

Patronem konkursu był Program I Polskiego Radia.

Źródło: http://www.radiopik.plSkip to content