Radio PIK: Przełamują bariery i dają ludziom szansę. Pracodawcy osób niepełnosprawnych uhonorowani

Radio PIK: Przełamują bariery i dają ludziom szansę. Pracodawcy osób niepełnosprawnych uhonorowani

Rozpoczęła się 18. edycja Konkursu Lodołamacze. Jego celem jest promocja zatrudniania osób z niepełnosprawnościami oraz uhonorowanie pracodawców, instytucji i organizacji wrażliwych społecznie.

Do 15 sierpnia organizatorzy czekają na zgłoszenia uczestników. W tym roku wprowadzono nową kategorię: Pracodawca odpowiedzialny społecznie – zrównoważony rozwój biznesu.

– Stwierdziliśmy, że także należy doceniać duże firmy, które w swojej strategii CSR-owej uwzględniły właśnie ten aspekt zatrudniania osób niepełnosprawnych. Widzą, że pracownik niepełnosprawny to jest kapitał firmy – podkreśliła Magdalena Słonecka-Kuich z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

– Aktywność zawodowa niepełnosprawnych w Polsce cały czas jest na niezadowalającym poziomie. To jest około 25-26 procent. Do tej średniej unijnej, która wynosi 45%, mamy bardzo daleko. Dlatego cały czas jest co robić – dodał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Pracodawcy nie kryją, że podczas podjęcia decyzji o zatrudnieniu osoby niepełnosprawnej pojawiają się znaki zapytania. – Kiedy po raz pierwszy zatrudniałem osoby niepełnosprawne, były obawy. Drugi raz był strach, ale to wszystko minęło. Wszyscy pracują wspaniale – opisywał Piotr Holka, przewodniczący kujawsko-pomorskiej Rady Wojewódzkiej Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

– Lodołamaczem może zostać każdy, dla kogo tematyka osób niepełnosprawnych jest ważna – powiedziała Magdalena Słonecka-Kuich.

Konkurs organizowany jest od 2006 roku. Obecnie to osiem kategorii podstawowych i dwie specjalne. We wrześniu odbędą się cztery regionalne gale. Ogólnopolskich laureatów poznamy w październiku w Warszawie.

Galeria

Tatiana Adonis/Redakcja
Źródło: https://www.radiopik.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content