Radio VIA: Podkarpackie Lodołamacze 2016 rozdane

Radio VIA: Podkarpackie Lodołamacze 2016 rozdane

Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy i Lodołamacz Instytucja. Kategorie dodatkowe to Super Lodołamacz, czyli najlepszy z najlepszych, dla przedsiębiorcy, instytucji i zakładu oraz Lodołamacz Specjalny.

Są odpowiedzialni i wrażliwi społecznie. Przełamują stereotypy i uprzedzenia związane z postrzeganiem osób niepełnosprawnych. Do osób, firm, czy instytucji, które zatrudniają osoby niepełnosprawne i są zaangażowane społecznie trafiły Statuetki Lodołamacze 2016 oraz medale. Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy i Lodołamacz Instytucja. Kategorie dodatkowe to Super Lodołamacz, czyli najlepszy z najlepszych, dla przedsiębiorcy, instytucji i zakładu oraz Lodołamacz Specjalny. W uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wzięli udział laureaci etapu regionalnego z Podkarpacia i Lubelszczyzny.

Konkurs „Lodołamacze” ma duży wpływ na postrzeganie zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Udowadnia, że osoby te są dobrymi pracownikami. Natomiast pracodawcy, którzy zgłaszają się do konkursu chcą pokazać, że w ich polityce zatrudnienia osoby niepełnosprawne mają znaczące miejsce – mówi Jan Zając, prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne są takimi samymi pracowaniami jak pozostali. Udowadniają to nasi pracownicy – mówi Kazimiera Zaborowska z Zakładu Aktywizacji Zawodowej z Woli Rafałowskiej, zdobywcy II miejsca w kategorii Zatrudnienie Chronione

Lodolamacz specjalny trafił do prof. Andrzeja Kwolka, twórcy tzw. „rzeszowskiej szkoły rehabilitacji”. Ciesze się,że kapituła dostrzegła to, co dla mnie jest codzienną pracą i wyróżniła w taki specjalny sposób. To duże wyróżnienie, tym bardziej, że zawdzięczam je poniekąd osobom niepełnosprawnym.

Gala Ogólnopolska odbędzie 29 września w Warszawie.

IK

Źródło: http://www.radiovia.com.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content