Radio VIA. Wkrótce poznamy laureatów Konkursu „Lodołamacze 2015” w regionie podkarpacko-lubelskim

Radio VIA. Wkrótce poznamy laureatów Konkursu „Lodołamacze 2015” w regionie podkarpacko-lubelskim

W najbliższy poniedziałek (14 września) poznamy tegorocznych, regionalnych laureatów Konkursu „Lodołamacze 2015”.

Odbędzie się to podczas uroczystej Gali w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00. Gala Ogólnopolska będzie miała miejsce 29 września w Warszawie.

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już po raz dziesiąty zorganizowała konkurs „Lodołamacze”.

Z roku na rok coraz więcej pracodawców uczestniczy w naszym konkursie. Bardzo chętnie zgłaszają się przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe. Mamy pewien niedosyt jeśli chodzi o zgłoszenia instytucji państwowych, samorządowych, być może dlatego, że w sferze publicznej wciąż brakuje instytucji, które spełniają wymagany wskaźnik zatrudnienia 6 % osób niepełnosprawnych, a jest to bardzo ważny warunek uczestnictwa w konkursie – zauważa Adam Hadław, dyrektor ds. Problematyki Pracodawców w Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie.

-Konkurs „Lodołamacze” ma duży wpływ na postrzeganie zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Udowadnia, że osoby te są dobrymi pracownikami. Natomiast pracodawcy, którzy zgłaszają się do konkursu chcą pokazać, że w ich polityce zatrudnienia osoby niepełnosprawne mają znaczące miejsce – dodaje Adam Hadław.

-Poprzez konkurs chcemy również pokazać, że zatrudnianie osób niepełnosprawnych nie jest trudne, dlatego konkurs rozgrywany jest w kilku kategoriach. Każda z tych kategorii ma swoją specyfikę – wyjaśnia Dyrektor ds. Problematyki Pracodawców w Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie.

Ambasadorem Konkursu w regionie podkarpacko-lubelskim jest Zespół RSC. Podczas Gali 14 września wystąpi Kwartet„Po 13-tej” z Filharmonii rzeszowskiej.

Konkurs „Lodołamacze” odbywa się pod patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego i Lubelskiego, Marszałków Województwa Podkarpackiego i Lubelskiego oraz Prezydentów Rzeszowa i Lublina.

Autor: Małgorzata Lewicka-Kyc

Źródło: www.radiovia.com.pl/