Razem zdziałamy więcej. Pracodawcy po spotkaniach w Krakowie i Wrocławiu

Razem zdziałamy więcej. Pracodawcy po spotkaniach w Krakowie i Wrocławiu

POPON_Logo_DialogChcemy mieć wpływ na zmiany. Musimy razem wypracować założenia do nowej ustawy – po to tu jesteśmy i z tymi spotkaniami wiążemy duże nadzieje. Obiecywane było niejednokrotnie uregulowanie przepisów dotyczących zatrudnienia osób niepełnosprawnych, jednak nic w tej kwestii się nie dzieje. Dobrze, że POPON rozpoczął debatę w tej sprawie – mówi w imieniu pracodawców, którzy wzięli udział w drugim z cyklu spotkań w ramach „Dialogu Społecznego” we Wrocławiu, Zbigniew Piechociński prezes firmy PPH WADEX S.A. i przewodniczący dolnośląskiej rady wojewódzkiej.

Za nami już dwa takie spotkania. Podsumowanie każdego ze tych spotkań znalazło się już na naszych stronach. W Krakowie i Wrocławiu w dyskusji udział wzięło blisko 120 osób. Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Łodzi. Tam również jest już prawie komplet zgłoszonych osób.

Liczyliśmy na takie zainteresowanie. Bo to co robimy powinno być bliskie wszystkim pracodawcom, ale także instytucjom i organizacjom reprezentującym osoby niepełnosprawne. Chodzi nam przecież o wspólne wypracowanie założeń do nowej ustawy – mówi Jan Zając prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych podsumowując pierwsze dwa spotkania, i dodaje – Cele projektu to nie tylko wypracowanie zmian w przepisach, ale także zwiększenie wpływu dialogu społecznego na proces legislacyjny w Polsce. Wszystko to będzie poparte analizą najlepszych rozwiązań polskich i europejskich w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Nadszedł już czas na nowe otwarcie. Warunkiem powodzenia (…) będzie zdolność oderwania się od sposobu myślenia, jaki towarzyszył wielu zmianom w aktualnej ustawie – a przede wszystkim od indywidualnego rozpatrywana każdej zmiany. Cieszy to, iż na spotkaniach pojawia się wiele nowych i bardzo świeżych pomysłów – komentuje Krzysztof Pater, były Minister Polityki Społecznej, ekspert Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu, który prowadzi jeden z paneli na spotkaniach w ramach projektu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorem spotkania jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Poniżej zdjęcia ze spotkania we Wrocławiu.

POPON_Dialog_Wrocław_10.02.14_Jan Zając, Krzysztof Pater, Tomasz Kacprzak POPON_Dialog_Wroclaw_10.02.14
POPON_Dialog_Wroclaw_10.02.14 POPON_Dialog_Wroclaw_10.02.14Facebook
LinkedIn
Skip to content