Silesion: Spółdzielnia Socjalna „Z IKRĄ” z nagrodą Lodołamacze 2018

Silesion: Spółdzielnia Socjalna „Z IKRĄ” z nagrodą Lodołamacze 2018

Organizacja prowadząca „Bistro z ikrą”, w którym zatrudnione są osoby niepełnosprawne, została uhonorowana trzecim miejscem w kategorii „Otwarty rynek pracy”.

Nagroda „Lodołamacze” jest przyznawanym od trzynastu lat prestiżowym wyróżnieniem dla pracodawców, instytucji i osobowości zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami.

– Zostaliśmy wyróżnieni w etapie regionalnym, obejmującym cztery województwa – śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie. Nagrody przyznawano w sześciu kategoriach, m.in. Zakład Pracy Chronionej, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja czy Dziennikarz bez Barier. Otrzymanie tej prestiżowej nagrody to dla nas ogromna niespodzianka i zaszczyt, ale też mobilizacja do tego, by się rozwijać i pokazywać na co dzień, że w Rybniku można być Lodołamaczem – mówi Piotr Puchała, prezes Spółdzielni Socjalnej „Z IKRĄ”.

Do nagrody Lodołamacze Spółdzielnię Socjalną „Z IKRĄ” zgłosiła Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Kapituła Konkursu regionu dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego doceniła Spółdzielnię za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Zdaniem kapituły działalność Spółdzielni na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny do naśladowania.

Zobacz zdjęcia

Nagroda wręczona została w środę, 5 września, podczas regionalnej gali laureatów we Wrocławiu.

Spółdzielnię Socjalną „Z IKRĄ” reprezentowali: Piotr Masłowski – wiceprezydent Miasta Rybnika, Lidia Moc – Przewodnicząca rybnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz pracownicy „Bistro z Ikrą”.

Spółdzielnię Socjalną „Z IKRĄ” założyło w 2017 roku Miasto Rybnik i rybnickie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Od kwietnia 2018 roku organizacja prowadzi „Bistro Z Ikrą” w Rybniku-Niedobczycach, w którym pracuje osiem osób z niepełnosprawnościami.

Autor: Matylda Wieczorek

Źródło: silesion.pl/



Facebook
LinkedIn
Skip to content