Słupska Progresja otrzymała Lodołamacza. Media o tym piszą

Słupska Progresja otrzymała Lodołamacza. Media o tym piszą

Fundacja Indywidualnego Rozwoju Osób Niepełnosprawnych Progresja ze Słupska otrzymała w kategorii instytucje srebrny medal w tegorocznym konkursie „Lodołamacze”.

 

Organizuje go Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, która w ten sposób w kilku kategoriach nagrodzą firmy, instytucje i osoby zaangażowane w aktywizację społeczną i zawodową niepełnosprawnych. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymują statuetkę Lodołamacza.

 

W tegorocznej edycji konkursu nagrodzone zostały m.in. instytucje. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyło Stowarzyszenie Amazonek Gdyńskich z Gdyni. Drugie miejsce i srebrny medal trafił do Fundacji Indywidualnego Rozwoju Osób Niepełnosprawnych Progresja w Słupsku, która prowadzi w mieście Punkty Informacji dla Osób Niepełnosprawnych (…). Osoby niepełnosprawne mogą tam korzystać z bezpłatnych porad psychologa i radcy prawnego. Dodatkowo niepełnosprawni, ich opiekunowie i rodziny mogą skorzystać w Progresji z nieodpłatnych porad psychologa oraz prawnika. Wystarczy się zarejestrować osobiście lub telefonicznie (…). Ponadto w kategorii zakład pracy chronionej pierwsze miejsce i statuetkę Lodołamacza 2013 otrzymała Chojnicka Spółdzielnia Socjalna, która zatrudnia 21 niepełnosprawnych przy produkcji świec. Drugie miejsce i srebrny medal trafił do spółki Klimawent z Gdyni, a trzecia nagroda przypadła firmie Stapol Piotr Staszków z Człuchowa.

 

Natomiast w kategorii Otwarty Rynek główną nagrodę i statuetkę Lodołamacza zdobyła spółka Mado-Media z Gdańska.

 

W tym roku do Lodołamaczy zgłosiło się prawie 40 pomorskich firm

 

Autor: Zbigniew Marecki

Źródło: GŁOS POMORZA – SŁUPSKFacebook
LinkedIn
Skip to content