Super Polska.pl: Gala Finałowa XII edycji Konkursu Lodołamacze 2017

Super Polska.pl: Gala Finałowa XII edycji Konkursu Lodołamacze 2017

Umiejętnie i konsekwentnie kruszą Państwo lody obojętności wobec osób z niepełnosprawnościami – mówiła Małżonka Prezydenta RP podczas gali „Lodołamacze” na Zamku Królewskim w Warszawie.

Źródło: prezydent.pl Fot.: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Konkurs dla pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnienie niepełnosprawnych po raz trzeci odbywał się pod honorowym patronatem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia państwowe: dwa Złote Krzyże Zasługi oraz dwa Srebrne Krzyże Zasługi.

– Bardzo cieszę się, że mogę osobiście wyrazić moją głęboką wdzięczność i podziękować wszystkim osobom wspierającym osoby niepełnosprawne, a przede wszystkim pracodawcom. Dziękuję za wielkie serce, za prospołeczną postawę, za realne prowadzenie odpowiedzialnej polityki personalnej – powiedziała w swoim wystąpieniu Agata Kornhauser-Duda. – Budują Państwo wizerunek swoich firm, organizacji jako przyjaznych, wrażliwych społecznie. Potrafią Państwo w sposób szczególny zadbać o rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych, które czekają na wyjście z izolacji – podkreśliła Małżonka Prezydenta RP.

– W ciągu ostatnich dwóch lat bardzo często spotykałam się z osobami niepełnosprawnymi, poznając ich problemy i potrzeby, stąd wiem, że o ile możliwości edukacji są dość szerokie, o tyle poziom zatrudnienia osób niepełnosprawnych pozostaje nadal zbyt niski – powiedziała Pierwsza Dama. Zwracając się do pracodawców mówiła: „To właśnie Państwo umiejętnie i konsekwentnie kruszą lody obojętności wobec osób z niepełnosprawnościami, a przede wszystkim dają Państwo przykład innym pracodawcom, że warto pomagać i wykorzystywać potencjał każdego człowieka bez względu na to, czy jest pełnosprawny czy nie”.

Małżonka Prezydenta RP wyraziła wdzięczność organizatorom za to, że motywują osoby niepełnosprawne do podejmowania pracy i związanych z nią wyzwań. Dziękowała również ambasadorom konkursu i przedstawicielom mediów za nieustanne wspieranie integracji społecznej. ­­- Bardzo cieszę się, że konkurs stale się rozwija i w tym roku został poszerzony o trzy kolejne kategorie – dodała Pierwsza Dama.

– Gratuluję gorąco wszystkim tegorocznym uczestnikom, a w szczególności laureatom wyłonionym w konkursie. Dziękuję Państwu za odwagę, za to, że udowodnili Państwo, iż niepełnosprawność nie przeszkadza w zdobywaniu osiągnięć i odnoszeniu sukcesów w życiu społecznym oraz zawodowym – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.

Organizatorem konkursu „Lodołamacze” jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych założona przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. W 2017 roku odbyła się jego XII edycja.

Podczas gali wręczono statuetki pracodawcom w kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Lodołamacz Instytucja.

W tym roku konkurs został rozszerzony o trzy nowe kategorie: „Zdrowa Firma” – dla pracodawców, którzy promują zdrowie w miejscu pracy, podejmują wysiłki na rzecz poprawy zdrowia swoich pracowników; „Przyjazna przestrzeń” – dla obiektów, przestrzeni publicznych, komunikacyjnych, które są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz „Dziennikarz bez barier” – dla dziennikarze telewizyjni, radiowi i prasowi, którzy poruszają w swoich audycjach, programach, artykułach problematykę związaną z osobami niepełnosprawnymi i ich zatrudnianiem.

Ponadto Kapituła przyznała tytuły honorowe: Lodołamacz Specjalny 2017 Bartłomiejowi Skrzyńskiemu – rzecznikowi Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych, dziennikarzowi i społecznikowi oraz Super Lodołamacz 2017 Fundacji Bez Tajemnic organizującej ogólnopolską inicjatywę „Zakrętki.info”.

Środową galę uświetnił pokaz tańca w wykonaniu Miss Świata Osób Niesłyszących Iwony Cichosz i Stefano Terrazzino. Utwory muzyczne zaprezentowali Artur Andrus oraz Tomasz Kowalski.

Autor artykułu: prezydent.pl

Źródło: s-pl.plFacebook
LinkedIn
Skip to content