Szef PFRON: dodatkowe środki z budżetu m.in. na wypożyczalnię sprzętu, wynajem mieszkań i WTZ

Szef PFRON: dodatkowe środki z budżetu m.in. na wypożyczalnię sprzętu, wynajem mieszkań i WTZ

– Dodatkowy miliard złotych przewidziany w ustawie budżetowej będzie przeznaczony, między innymi, na wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, dofinansowanie do wynajmu mieszkania przez osoby z niepełnosprawnościami oraz na warsztaty terapii zajęciowej – powiedział prezes PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

Nowelizacja ustawy budżetowej przewiduje, że na wsparcie osób z niepełnosprawnościami w 2022 r. do systemu trafi dodatkowy miliard złotych. Prezes PFRON wskazał, że środki te będą przeznaczone na cztery główne programy: na wypożyczalnię sprzętu dla osób z niepełnosprawnością, dofinansowanie do wynajmu lub dostosowania mieszkania, tworzenie nowych warsztatów terapii zajęciowej i zakładów aktywności zawodowej oraz na walkę z problemami komunikacyjnymi osób z niepełnosprawnością.

Nowoczesny sprzęt
Krzysztof Michałkiewicz powiedział, że wypożyczalnia sprzętu jest przygotowywana we współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych.

– Chcemy, aby powstała centralna wypożyczalnia, w której będzie można wypożyczyć sprzęt nowoczesny, innowacyjny i trudno dostępny – podkreślił.

Przypomniał jednocześnie, że już teraz PFRON dofinansowuje wkład własny osoby niepełnosprawnej na zakup sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, który Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje jedynie do ustalonego limitu.

Kolejnym przygotowywanym przez PFRON programem jest wsparcie mieszkaniowe dla osób z niepełnosprawnością.

 

cały artykuł
autor: PAP
źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content