Tarcza Antykryzysowa 2.0 skierowana do komisji finansów publicznych. Co zawiera nowy projekt? Szczegóły nowego pakietu pomocowego

https://pixabay.com/pl/

Tarcza Antykryzysowa 2.0 skierowana do komisji finansów publicznych. Co zawiera nowy projekt? Szczegóły nowego pakietu pomocowego

Rząd we wtorek zaprezentował szczegóły nowego pakietu pomocowego dla przedsiębiorców. Tarcza Antykryzysowa 2.0. ma mieć wartość 11 miliardów złotych. Projekt przewiduje m.in. zasiłek dla rolników objętych kwarantanną. Tego samego dnia projekt został skierowany do komisji finansów publicznych. Sejm wznowi posiedzenie w środę o godz. 10.00.

Na wtorkowym posiedzeniu izba niższa parlamentu zajęła się rządowym projektem o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, czyli ustawą rozszerzającej Tarczę Antykryzysową. Podczas głosowania Sejm oddalił wniosek o odrzucenie rządowego projektu, który w najnowszej wersji zakłada m.in. ulgę w składkach dla firm do 49 pracowników oraz zasiłek dla rolników objętych kwarantanną. Ostatecznie projekt skierowany został do komisji finansów publicznych, która go teraz zaopiniuje.

Wcześniej Sejm przez aklamacją przyjął uchwałę wyrażającą wdzięczność pracownikom służby zdrowia.

Posiedzenie Sejmu zostanie wznowione w środę o godz. 10.00.

Posłowie opozycji bez projektu Tarczy Antykryzysowej

Posłowie opozycji od rana zwracali uwagę, że choć założenia nowej Tarczy Antykryzysowej mają mieć ok. 100 stron, to nie otrzymali oni jej projektu. Na godzinę przed planowanym posiedzeniem Sejmu wciąż brakowało druku na stronie sejmowej.

cały artykuł
autor: KACPER ROGACIN
źródło: https://polskatimes.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content