Tarcza Finansowa – ruszyła procedura odwoławcza

https://pixabay.com/

Tarcza Finansowa – ruszyła procedura odwoławcza

Ruszyła procedura odwoławcza w sprawie Tarczy Finansowej PFR – poinformował Polski Fundusz Rozwoju. Dotyczy to firm, które otrzymały już subwencję, ale w kwocie niższej niż wnioskowana.

„Ruszyła procedura odwoławcza dla firm, które otrzymały decyzję częściowo pozytywną. Jeżeli przedsiębiorstwo ma podstawy do ubiegania się o różnicę między kwotą wnioskowaną, a otrzymaną – może złożyć odwołanie poprzez system bankowości elektronicznej” – napisał Polski Fundusz Rozwoju na Twitterze.

Zaznaczono, że odwołanie może też dotyczyć korekty liczby pracowników i tym samym korekty wnioskowanej kwoty. Wskazano, że odwołanie nie dotyczy zmiany miesiąca spadku obrotów lub sposobu porównania spadku obrotów. Dodano, że przedsiębiorca może złożyć maksymalnie dwa odwołania w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy od podpisania umowy.

Procedura odwoławcza – jak czytamy na stronach Funduszu – nie dotyczy firm, które otrzymały odmowę wypłaty subwencji – te mogą składać kolejne wnioski o wsparcie od momentu startu programu Tarcza Finansowa PFR, po wcześniejszym wyjaśnieniu wszelkich okoliczności w ZUS, swoim urzędzie skarbowym i w banku.

 

Zobacz artykuł
Autor: PAP
Źródło: https://ksiegowosc.infor.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content