Tarnow.net: Przełamują bariery. „Słoneczne Wzgórze” uhonorowane w konkursie „Lodołamacze”

Tarnow.net: Przełamują bariery. „Słoneczne Wzgórze” uhonorowane w konkursie „Lodołamacze”

„Słoneczne Wzgórze” zostało wyróżnione podczas tegorocznej edycji konkursu Lodołamacze, w którym nagradzani są pracodawcy wrażliwi społecznie, łamiący stereotypy i zatrudniający osoby z niepełnosprawnościami. Wśród laureatów znalazły się również Cricoteka oraz Muzeum Narodowe w Krakowie. We wtorek wojewoda małopolski Piotr Ćwik gościł laureatów konkursu Lodołamacze 2019.

– Rośnie świadomość pracodawców w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami. Cieszy mnie, że w województwie małopolskim mamy przykłady takich właśnie pracodawców, którzy łamią stereotypy i pokonują bariery społeczne. Te wszystkie dobre wzorce, które laureaci konkursu Lodołamacze wdrażają w życie, trzeba pokazywać innym – mówił podczas spotkania z małopolskimi „lodołamaczami” wojewoda Piotr Ćwik.

Lodołamacze to konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie organizowany w Polsce od 2006 roku. W konkursie nagradzani są pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne, a także firmy, instytucje i osoby, dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami.

W tegorocznej edycji nagrodzono pracodawców z województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego. Kapituła konkursowa postanowiła przyznać tarnowskiej placówce trzecie miejsce w kategorii zatrudnienie chronione. „Działalność Słonecznego Wzgórza na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania” – można przeczytać w uzasadnieniu wyboru kapituły.

Statuetki wręczono w sześciu kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, zdrowa firma, przyjazna przestrzeń oraz dziennikarz bez barier. Wśród laureatów, oprócz „Słonecznego Wzgórza”, znalazły się m.in.: krakowska Cricoteka, Muzeum Narodowe w Krakowie, Shell Polska. Organizatorem Lodołamaczy jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

To nie pierwsza nagroda dla „Słonecznego Wzgórza”. W maju tarnowska placówka otrzymała tytuł Lidera Dostępności. Celem konkursu, pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy, było promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Źródło: http://tarnow.net.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content