Tegoroczne Lodołamacze na Pomorzu rozdane – informuje Radio Gdańsk.

Tegoroczne Lodołamacze na Pomorzu rozdane – informuje Radio Gdańsk.

Siedmiu laureatów tegorocznej edycji pomorskiego Konkursu Lodołamacze. Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych nagradza ludzi oraz firmy, które angażują się w rozwiązywanie problemów niepełnosprawnych. W tym roku pierwsze miejsce w kategorii Zakład Pracy Chronionej otrzymała Spółdzielnia Inwalidów Gryf ze Słupska. Jej prezes Józef Oczachowski przekonuje, że niepełnosprawni są wartościowymi pracownikami, bardzo lojalnymi i oddanymi.

Drugie miejsce w tej kategorii otrzymał P.P.U.H. Dolamex z Gdańska, a trzecie – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kołobrzegu.

W kategorii Otwarty Rynek pierwszej nagrody nie przyznano. Drugie miejsce otrzymała Kancelaria Radców Prawnych Andrzej Wójcik, trzecie – Intermarche Andalia Sp. z o.o.

W kategorii Pracodawca Nieprzedsiębiorca nie wyróżniono żadnej firmy. Jak tłumaczą członkowie kapituły, kandydaci pokazali jedynie działania jakie wykonują ustawowo jako instytucje dla osób niepełnosprawnych. Nie wykazali jednak jak, jako pracodawcy dodatkowo angażują się w pomoc.

Przewodniczący kapituły, dyrektor pomorskiego PFRON Dariusz Majorek mówi, że coraz więcej firm chętnie zatrudnia niepełnosprawnych. Nie wiadomo jednak jak poradzą sobie te osoby w najbliższych latach, w trudnej sytuacji gospodarczej. Trzeba bowiem mieć świadomość, że niepełnosprawni bardzo często jako pierwsi tracą miejsce pracy.

Nagrodę Super Lodołamacz 2012 otrzymało Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe Szansa-Start Gdańsk za wspieranie i propagowanie sportu niepełnosprawnych.

Lodołamacz Specjalny 2012 trafił do dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej księdza Janusza Stecia. Wyróżniono go za dotychczasową działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Polskie Radio GdańskSkip to content