Trafić na biurka ministerialne

Trafić na biurka ministerialne

Po pierwsze stabilność, po drugie efektywność – takie powinny być nowe przepisy dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych. Konieczne jest nowe otwarcie. Bez tego rynek pracy osób niepełnosprawnych będzie niewydolny.

Należy wspólnie szukać mechanizmów, które skutecznie przekonają polityków na różnym szczeblu do naszych propozycji i rozwiązań i po to spotykamy się w całej Polsce z parlamentarzystami, pracodawcami, instytucjami i organizacjami pozarządowymi. Teraz czas na Katowice – mówi Anna Skupień, rzecznik Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

17 marca w Katowicach odbędzie się kolejne seminarium, którego celem ma być wypracowanie najlepszych rozwiązań dotyczących zatrudniania osób niepełnosprawnych. Takie spotkania odbędą się w największych miastach Polski.

Nasz głos, głos Organizacji reprezentującej pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, poparty właśnie głosami uczestników tych debat będzie jeszcze bardziej efektywny. Dziś liczy się dialog. Trzeba wykorzystać jego możliwości – mówi Jan Zając, prezes POPON, inicjatora spotkań.

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oczekuje od rządzących wzięcia pod uwagę zdania różnych stron debaty społecznej. Zależy nam na zmianach i stabilności przepisów, a także analizie rozwiązań systemowych występujących w krajach europejskich. Chcemy zostawić to co jest dobre i zaproponować zmiany, tam gdzie należy ich dokonać. Wnioski powinny trafić na biurka ministerialne – dodaje Jan Zając.

Do dyskusji zaproszeni zostali eksperci: profesor Elżbieta Kryńska, ekspert w dziedzinie polityki gospodarczej i społecznej, Krzysztof Pater, członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, stały ekspert Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP, w 2004 roku Minister Polityki Społecznej, a także dr Tomasz Kacprzak specjalista w zakresie rynku pracy, dialogu społecznego i procesów gospodarczych.

Organizatorem spotkania jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kontakt:

Anna Skupień

Rzecznik prasowy

kom. 502 198 977

e-mail: rzecznik@popon.plFacebook
LinkedIn
Skip to content