Tuba Chorzowa: Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS

Tuba Chorzowa: Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS

Już w ten piątek, 11 maja, warto wybrać się do chorzowskiego Oddziału ZUS, by uzyskać kompleksowe informacje na temat aktywizacji osób niepełnosprawnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się co zrobić, by uzyskać dofinansowania do wynagrodzenia dla pracownika z orzeczoną niepełnosprawnością, albo gdzie się zwrócić o zwrot kosztów na adaptację stanowiska pracy – warto skorzystać z konsultacji i szkoleń organizowanych w ZUS z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z PFRON oraz zaprzyjaźnionymi instytucjami organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością – „Sięgnij po sukces”. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest wspieranie aktywności zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością.

Wydarzenie adresowane jest do szerokiego grona odbiorców, bo temat niezwykle ważny. ZUS zaprasza do udziału w tym dniu nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale też ich opiekunów, pracodawców, organizacje pozarządowe, księgowe, kadrowe i przedstawicieli biur rachunkowych. W tym jednym dniu będzie można otrzymać pełną wiedzą z obszaru zatrudniania osób z niepełnosprawnością, dofinansowania takiej działalności i wskazania, gdzie można uzyskać wsparcie i pomoc. Tak szeroki zakres wiedzy z prawa praca, rozliczeń i ulg podatkowych, świadczeń rentowych, prewencji i rehabilitacji leczniczej z ZUS można uzyskać w jednym miejscu tylko przy okazji organizacji tego typu wydarzeń.

Już od godz. 9:00 w chorzowskim ZUS przy ul. Dąbrowskiego 45 będzie można posłuchać prelekcji przedstawiciela PFRON na temat możliwości otrzymania dofinansowania dla pracodawcy zatrudniającego osobę niepełnosprawną. O godz. 9:30 o nowych technologiach w edukacji i pracy osób z niepełnosprawnością opowie przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego METIS. O godz. 10:40 będzie można dowiedzieć się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, by umieć opowiedzieć o swoich zaletach i wskazać korzyści dla pracodawcy. Temat ten zaprezentuje trener z Uniwersytetu Ekonomicznego. O tym, że zatrudniając osobę z niepełnosprawnością zyskujemy nie tylko kompetentnego i sumiennego pracownika, ale przede wszystkim lojalnego i zaangażowaną w firmę członka zespołu będzie mówił pracodawca, który od lat zatrudnia osoby niepełnosprawne.

Ponadto będzie też okazja do indywidualnych rozmów i konsultacji, gdyż tutejszy Oddział przygotował strefę ekspertów, w której swoje stanowiska będą mieć przedstawiciele PFRON, Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Skarbowego, NFZ, Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy, Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i ZUS.

Serdecznie zapraszamy 11 maja do chorzowskiego ZUS, w godz. od 9.00 do 14.00, ponieważ w jednym miejscu i o jednej porze można zebrać cały komplet informacji z zakresu świadczeń, dofinansowań i ulg dla osób z niepełnosprawnością.

Będzie też okazja do zapoznania się z oryginalnymi pracami uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, zbadania bezpłatnie ciśnienia i poziomu cukru we krwi i skorzystać z drobnego poczęstunku.

Autor: ZUS

Źródło: tubachorzowa.pl