Tuchola Nasze Miasto: Tucholski Zakład Aktywności Zawodowej z regionalną nagrodą „Lodołamacze”!

Tuchola Nasze Miasto: Tucholski Zakład Aktywności Zawodowej z regionalną nagrodą „Lodołamacze”!

Kolejna tucholska placówka opiekuńcza może poszczycić się tytułem „Lodołamacza Roku”. Ten laur przypadł w udziale Zakładowi Aktywności Zawodowej w Tucholi podczas gali w Gdańsku. Nagroda ta została przyznana w kategorii Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa.

Gala przyznania nagród na poziomie regionalnym odbyła się w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Fazon”, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

– Doświadczenie, fachowość, ale przede wszystkim wrażliwość społeczna, która przekłada się na odpowiedzialne zatrudnianie osób niepełnosprawnych – tym pochwalić mogą się laureaci konkursu Lodołamacze – tak komentuje usatysfakcjonowana Lucyna Kamrowska dyrektor ZAZ w Tucholi. – Konkurs podzielony został na etapy: regionalny i tu mamy złoty medal a już 8 października dowiemy się w Warszawie – jak nas oceniają w kraju. Jestem bardzo dumna z kadry Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi. Nie odpuszczamy – w tej pracy stajemy się lepszymi ludźmi z ogromną wrażliwością na krzywdę innych osób.

Tucholski ZAZ dba o rozwój osób niepełnosprawnych

Od 15 lat organizatorzy chcą w szczególny sposób uhonorować przedsiębiorców, instytucje oraz osoby wrażliwe na problemy środowiska osób z niepełnosprawnością oraz pokazać nietypowe rozwiązania wspierające niepełnosprawnych w codziennym funkcjonowaniu.

Laureaci byli wybierani w następujących kategoriach : Zatrudnienie Chronione, Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna przestrzeń, Zdrowa Firma, Dziennikarz bez barier a także w dwóch kategoriach specjalnych: Super Lodołamacz, Lodołamacz Specjalny.

W ubiegłym roku na podobną nagrodę zasłużyło tucholskie Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie.

 

autor: Radosław Osiński
źródło: https://tuchola.naszemiasto.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content