TVP 3 Bydgoszcz: Zakład Aktywności Zawodowej w Radziejowie wyróżniony w konkursie Lodołamacze 2021

TVP 3 Bydgoszcz: Zakład Aktywności Zawodowej w Radziejowie wyróżniony w konkursie Lodołamacze 2021

Firma przełamuje stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Wręczenie nagród odbyło się w Gdańsku.

Pracują w pralni, wykonują usługi krawieckie czy prace biurowe. Osoby niepełnosprawne coraz częściej i chętniej zatrudniane są przez pracodawców z regionu. W znalezieniu pracy pomaga im m.in Zakład Aktywności Zawodowej w Radziejowie.

– Zatrudniamy 60 osób z niepełnosprawnością i to są osoby z różnymi schorzeniami. To są osoby młode, które ukończyły szkołę, ale też są to osoby, które są już w wieku emerytalnym, ponieważ przepisy ich nie wykluczają z brania udziału w rehabilitacji zawodowej i społecznej – wyjaśnia Maria Dreszer, dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Radziejowie.

– Musimy pamiętać, że zatrudniając osoby niepełnosprawne, dajemy im szanse i poczucie na godniejsze życie, bo praca jest tą wartością najważniejszą, która zapewnia niezależne życie i właśnie przyznawanie tych statuetek lodołamacze ma promować liderów, którzy są społecznie odpowiedzialni, którzy wspierają tą aktywizację zawodową – mówi Paweł Bednarski, pełnomocnik wojewody kujawsko-pomorskiego ds. osób niepełnosprawnych.

Ogólnopolska Gala Lodołamacze 2021 odbędzie się 7 października w Zamku Królewskim w Warszawie.

Autor: Monika Komisarek, Edyta Starczewska, AS
Źródło: https://bydgoszcz.tvp.pl/


Facebook
LinkedIn
Skip to content