TVP 3 Gdańsk: Nagrody „Lodołamacze 2016” przyznane

TVP 3 Gdańsk: Nagrody „Lodołamacze 2016” przyznane

Sprawiają, że niepełnosprawni czują się potrzebni. Dają im szansę, często też nadzieję na to, że mogą żyć normalnie. Dla takich pracodawców – firm i osób prywatnych, co roku odbywa się konkurs „Lodołamacze”. W tym roku po raz dziesiąty nagrodzono tych najbardziej wrażliwych społecznie.

Jak wygląda aktywność osób niepełnosprawnych w Polsce? Wg najnowszych danych PFRONU – współczynnik aktywności zawodowej wynosi zaledwie nieco ponad 26% – dla porównania – aktywność w krajach UE wynosi nawet 50%. I mimo, że coraz więcej pracodawców decyduje się na zatrudnianie osób niepełnosprawnych – stopa bezrobocia w ich przypadku jest o połowę wyższa niż w przypadku pełnosprawnych pracowników.

Ci niepełnosprawni, którzy otrzymali szansę – sprawdzają się w niemal każdej pracy. Dla pracodawców niebojących się stereotypów, dla tych, którzy chętnie zatrudniają niepełnosprawnych – jest konkurs „Lodołamacze”. Już po raz jedenasty kapituła przyznała nagrody dla pracodawców szczególnie wrażliwych społecznie. Firmy, instytucje i osoby prywatne zatrudniające osoby niepełnosprawne nagrodzono w trzech kategoriach. W kategorii Zakład Pracy Chronionej I miejsce zajął Zakład Aktywności Zawodowej w Czarnem. W kategorii Otwarty Rynek I miejsce zajęła firma Euro-Went. Przyznano tu również jedno wyróżnienie. W trzeciej kategorii – Instytucja – I miejsce przypadło Fundacji Oparcia Społecznego Aleksandry „Fosa” w Gdańsku. Tytuł Lodołamacza Specjalnego przyznano Beacie Wachowiak-Zwarze – pełnomocnikowi prezydenta Gdyni ds. osób niepełnosprawnych, a widzom TVP Gdańsk znanej z programu Małgorzaty Mrozowskiej-Krawczyk – „Świat nie jest taki zły”. Tytuł Super Lodołamacza przyznano Integralii – fundacji Grupy Ergo Hestia.

Źródło: http://gdansk.tvp.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content