TVP 3 Gorzów Wlkp.: Lodołamacze 2021 wręczone. Zakończyła się regionalna edycja konkursu

TVP 3 Gorzów Wlkp.: Lodołamacze 2021 wręczone. Zakończyła się regionalna edycja konkursu

W Gorzowie Wlkp. rozdano wyróżnienia, nagrody i statuetki regionalnej edycji konkursu dla firm, instytucji, organizacji i osób angażujących się w problematykę ludzi niepełnosprawnych. Odebrali je mieszkańcy 4 województw: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i oczywiście lubuskiego.

Statuetkę Lodołamacza odebrała m.in. Jadwiga Wieczorek z Zielonej Góry. Prowadzi kilka sieciowych restauracji. Zatrudnia osoby z różnymi niepełnosprawnościami: z epilepsją, z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, zaburzeniami mowy i osoby niesłyszące. Jak mówi żaden rodzaj i stopień niepełnosprawności nie jest przeszkodą w zatrudnieniu. Tak będzie też w kolejnej restauracji, która powstaje w Nowej Soli.

Wyróżnienie w kategorii zatrudnienie chronione, także za ułatwianie niepełnosprawnym w odnalezieniu się na rynku pracy odebrała firma Impuls z Gorzowa.

W kategorii instytucja II miejsce i srebrny medal otrzymało Stowarzyszenie „Człowiek w Potrzebie – Wolontariat Gorzowski”, a warsztaty Terapii Zajęciowej z Nowej Soli nagrodzono wyróżnieniem w kategorii rehabilitacja społeczno-zawodowa.

Nagrody przyznawane są od 16 lat. Teraz jest nieco łatwiej niż 16 lat temu przełamywać lody, które ciągle jednak istnieją w życiu osób niepełnosprawnych.

Laureaci ze wszystkich regionów w Polsce spotkają się 7 października w Warszawie. Tam odbędzie się finał konkursu Lodołamacze 2021.

 

autor: Agata Sendecka
źródło: https://gorzow.tvp.pl/Skip to content