TVP 3 Lublin: Lodołamacze 2022. Znamy laureatów tegorocznej edycji

TVP 3 Lublin: Lodołamacze 2022. Znamy laureatów tegorocznej edycji

Poznaliśmy laureatów Regionalnego Etapu Konkursu „Lodołamacze”. Wśród nagrodzonych podczas XVII edycji wydarzenia znalazła się dziennikarka TVP3 Lublin i cztery podmioty z naszego regionu. W tym roku Gala Finałowa tego etapu konkursu odbyła się w Krakowie.

Na początku inicjatywa Lodołamacze promowała tych pracodawców, którzy zatrudnianie niepełnosprawnych potraktowali jako coś wyjątkowego i wpisali to w strategię prowadzenia przedsiębiorstw. Przez lata organizatorzy zaczęli rozbudowywać konkurs.

Tytuł najlepszego z najlepszych – Superlodołamacza – otrzymała Teatroterapia Lubelska. Organizacja, która w swoim działaniu wykorzystuje jedną z metod arteterapii – terapii przez teatr dla osób wykluczonych z powodu niepełnosprawności.

Nagrodzono także dziennikarzy, którzy mówią o niepełnosprawności. Wśród nich znalazła się Anna Dąbrowska z lubelskiego ośrodka TVP, która otrzymała nagrodę w kategorii „Dziennikarz bez barier”.

Wśród uhonorowanych laureatów znalazły się cztery organizacje z naszego regionu. Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łęcznej zajął drugie miejsce w kategorii „rehabilitacja społeczno-zawodowa”, RST Roztocze z Tomasza Lubelskiego zajął pierwsze miejsce w kategorii „otwarty rynek pracy”, Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z Lublina drugie miejsce w kategorii „instytucja”, NZOZ Łuksja-Med z Łukowa pierwsze miejsce w kategorii „zdrowa firma”.

Laureaci konkursu obejmującego 4 województwa zostali nominowani do edycji ogólnopolskiej. Finał konkursu odbędzie się 6 października w Zamku Królewskim w Warszawie.

 

źródło: https://lublin.tvp.pl/Skip to content