TVP Rzeszów: Giełda pracy dla osób z niepełnosprawnościami

TVP Rzeszów: Giełda pracy dla osób z niepełnosprawnościami

W Urzędzie Wojewódzkim po raz kolejny zorganizowano Giełdę Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami. Kilkunastu pracodawców przygotowało kilkadziesiąt ofert pracy. Stacjonarnej i zdalnej. Zainteresowanych nie brakowało.

Bernadetta Zajdel ma 36 lat. Cierpi na niedorozwój kończyn. Pochodzi z niewielkiej wsi koło Rymanowa. Do Rzeszowa przeprowadziła się jakiś czas temu, bo chciała być samodzielna. Studiuje administrację na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pracy szuka od lipca. Stałej pracy szuka też Mirosław Bukała. Regularnie stara się doszkalać – był między innymi na stażu w cukierni i kursie dla pracowników biurowych. Dorywczo roznosił ulotki.

Jak wynika z opublikowanego kilka miesięcy temu raportu NIK, na 3 miliony niepełnosprawnych w Polsce, 2,5 mln nie pracuje. Wśród powodów – obawa pracodawców przed zatrudnieniem osób z niepełnosprawnościami. Między innymi takie doświadczenie z poszukiwania pracy ma Jolanta Kupiszewska. Mimo, że wiele razy usłyszała „nie”, nie poddała się. Od roku pracuje jako asystent do spraw personalnych w portalu pracujzdalnie.pl i fundacji Optea. Podczas dzisiejszej giełdy pomagała innym niepełnosprawnym znaleźć zatrudnienie.

To, że ktoś ma niepełnosprawność, to nie znaczy, że on jest gorszym pracownikiem, a wręcz przeciwnie, często była więc warto próbować i dać tym osobom szanse, na przykład na stanowisku magazyniera, za 3900 złotych brutto na miesiąc. Inne oferty to dostawcy, kasjerzy, doradcy klienta, pracownicy biurowi, ochrony i firm sprzątających.

autor: Anna Arciszewska
źródło: https://rzeszow.tvp.plFacebook
LinkedIn
Skip to content