TVP Rzeszów: Nagrody dla Podkarpacia w jubileuszowej edycji konkursu Lodołamacze

TVP Rzeszów: Nagrody dla Podkarpacia w jubileuszowej edycji konkursu Lodołamacze

W Kielcach rozdano nagrody i wyróżnienia w XV jubileuszowej edycji konkursu Lodołamacze. Konkursowa kapituła wyróżniła firmy, stowarzyszenia, instytucje i osoby, które w różny sposób tworzą przyjazną przestrzeń dla ludzi niepełnosprawnych, łamią krzywdzące stereotypy i likwidują bariery. Z Podkarpacia, Małopolski, województw Lubelskiego i Świętokrzyskiego. Lodołamacze to konkurs Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych i fundacji FAZON.

W kategorii Zakład Pracy Chronionej II miejsce i srebrny medal kapituła przyznała Spółdzielni Inwalidów Rena w Rzeszowie. III miejsce i brązowy medal w kategorii otwarty rynek pracy zdobyła podkarpacka firma Bimex – Bollhoff z Krzemienicy.

Wśród instytucji otwartych na osoby niepełnosprawne wyróżniono Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, a w dziedzinie rehabilitacji społeczno-zawodowej na Podkarpacie trafiły aż dwie nagrody. Otrzymały je Warsztaty Terapii Zajęciowej: Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Krośnie oraz przy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Załęskiej w Rzeszowie.

W kategorii Przyjazna Przestrzeń Lodołamaczem wyróżniono Arboretum w Bolestraszycach a super Lodołamacz trafił w ręce rzeszowskiej drużyny Rugby na wózkach Fying Wings.Facebook
LinkedIn
Skip to content