TVP3 Rzeszów: Finał ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze”

TVP3 Rzeszów: Finał ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze”

Zakład Aktywności Zawodowej w Woli Żyrakowskiej został nagrodzony w finale ogólnopolskiego konkursu Lodołamacze 2019. Placówka stworzona przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Radość w Dębicy zajęła trzecie miejsce w kategorii zatrudnienie chronione. Konkurs organizowany jest pod patronatem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser – Dudy. Nagrody w ośmiu kategoriach wręczono na Zamku Królewskim w Warszawie.

Radość z nagrody jest podwójna. Stowarzyszenie „Radość” obchodzi właśnie jubileusz 25-lecia istnienia. Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych uhonorowała stworzony przez nie zakład aktywności zawodowej i liderów, którzy pracowali na sukces stowarzyszenia. To właśnie oni „Lodołamacze” przełamywali lody, by dziś niepełnosprawnym żyło się lepiej. Stowarzyszenie Radość w Dębicy i okolicach kompleksowo zajęło się osobami niepełnosprawnymi. To dzięki liderom, którzy wciąż szukają nowych pomysłów na to, jak tworzyć miejsca pracy dla ludzi, którzy na otwartym rynku są bez szans.

Pani Katarzyna pracę znalazła właśnie w lunch barze Smaki Radości, placówce która jest częścią nagrodzonego zakładu aktywności zawodowej. Doskonale daje tu sobie radę. Lunch bar to nie jedyna placówka, gdzie niepełnosprawni spełniają się zawodowo. Pralnia, magiel, wyrób mebli, drukarnia, pracownie ceramiczne – te miejsca pracy w Dębicy i okolicach przynoszą konkretne efekty. Takie usługi ceni lokalna społeczność, a wyroby chętnie zamawia i kupuje między innymi w takich sklepach. Stowarzyszenie z roku na rok poszerza ofertę usług i zwiększa liczbę miejsc pracy. Dewizą stowarzyszenia jest zadbać o niepełnosprawnych już od pierwszych dni życia.

Autor:Anna Tomczyk
Źródło: http://rzeszow.tvp.plFacebook
LinkedIn
Skip to content