TVP3 Rzeszów: Lodołamacze – wyjątkowe nagrody dla wyjątkowych pracodawców

TVP3 Rzeszów: Lodołamacze – wyjątkowe nagrody dla wyjątkowych pracodawców

Uniwersytet Rzeszowski rozwija współpracę z osobami niepełnosprawnymi. Podczas XI Gali Lodołamaczy 2016, która odbyła się dziś w Rzeszowie, uczelnia dostała wyróżnienie w kategorii Instytucja.

Nagrody rozdano też przedsiębiorstwom działającym na otwartym rynku pracy i zakładom pracy chronionej z Podkarpacia i Lubelszczyzny. Lodołamacze to niezwykłe nagrody bo przyznawane wyjątkowym osobom, wrażliwym pracodawcom, którzy stawiają na osoby niepełnosprawne i ich w wielu przypadkach ogromne zaangażowanie i motywację do pracy.

Pan Dariusz ma II stopień niepełnosprawności. Od lat jest dializowany, ma też zwyrodnienie stawów. W firmie Ele-comp w Rzeszowie pracę znalazł 9 lat temu jako konsultant techniczny do spraw oświetlenia. Przyjmuje zamówienia, doradza klientom i cieszy się, że coraz więcej firm jest przychylnych osobom niepełnosprawnym.

Działająca m. in. w Rzeszowie, Sanoku i Krośnie firma Ele-comp zatrudnia ponad 40 pracowników, z czego połowa to osoby niepełnosprawne. I właśnie za to zdobyła dziś pierwszą nagrodę – Lodołamacza 2016 w kategorii Otwarty rynek pracy.

W tej samej kategorii II miejsce zajęła firma Utrzymania Czystości Sopel z Rzeszowa, która na 170 osób zatrudnia ponad 150 niepełnosprawnych.

Lodołamacze to jednak nie tylko nagrody i wyróżnienia dla tych, którzy na nie zasługują. To także motywacja dla innych firm, by chętniej podejmowały współpracę z osobami niepełnosprawnymi.

W pierwszym, regionalnym etapie XI edycji Lodołamaczy, o które walczyły firmy z Podkarpacia i województwa lubelskiego, przyznano nagrody w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy i Instytucja. Oraz w kategoriach dodatkowych: Super Lodołamacz i Lodołamacz Specjalny. Wyróżnienie dostał Adrian Beściak, który na wózku przejechał Polskę, by pomóc chorej Karolince. Regionalni zwycięzcy wezmą udział w Centralnym Etapie Konkursu. Laureatów poznamy 29 września w Zamku Królewskim w Warszawie.

Źródło: rzeszow.tvp.pl/