Ułatwienia dla przedsiębiorców coraz bliżej. Sejm uchwalił tzw. Pakiet Przyjazne Prawo

Ułatwienia dla przedsiębiorców coraz bliżej. Sejm uchwalił tzw. Pakiet Przyjazne Prawo

Wydłużenie terminu rozliczania VAT w imporcie i prawo do błędu przez pierwszy rok działalności przedsiębiorców MŚP – m.in. zakłada uchwalona w środę przez Sejm nowela ograniczająca obciążenia regulacyjne, tzw. Pakiet Przyjazne Prawo. Nowela to ok. 50 zmian w ponad 60 ustawach.

  • Rządowa nowelizacja w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych, tzw. Pakiet Przyjazne Prawo, to ok. 50 zmian w ponad 60 ustawach.
  • Za uchwaleniem nowelizacji było 406 posłów, nikt był przeciw, a 7 posłów wstrzymało się od głosu.
  • Teraz nowelizacja trafi pod obrady Senatu.

Jak powiedział podczas drugiego czytania projektu nowelizacji w Sejmie wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa,”ministrowie wykonali ogromną pracę w swoich resortach, by wyszukać te przepisy, które ograniczaja prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce”.

„Ta ustawa jest kolejną, która przekrojowo podchodzi (do problemu ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce – PAP), bo jest przecież cały pakiet Konstytucja Biznesu, sto zmian dla firm, czy pakiet MŚP. Ten czwarty +puzel+, który dzisiaj dyskutujemy, to jest przykład takiego właśnie przekrojowego podejścia” – powiedział Ociepa.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: PAP/jk

Źródło: pulsHR.plFacebook
LinkedIn
Skip to content