VIP: Lodołamacze 2017 – nowa formuła, wartości bez zmian

VIP: Lodołamacze 2017 – nowa formuła, wartości bez zmian

Przed nami XII edycji konkursu Lodołamacze. W porównaniu z dotychczasowymi odsłonami nieco się ona zmieniła – zyskała nową strukturę i nowe zasady. Niezmienne pozostało to, że laureatami konkursu są ludzie, firmy i instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.

Lodołamacze 2017 rozpoczęły się 15 maja. Zbieranie zgłoszeń do konkursu potrwa do 15 sierpnia. We wrześniu będą miały miejsce cztery regionalne rozstrzygnięcia. Ogólnopolskich laureatów poznamy 27 września w Zamku Królewskim w Warszawie.

Pracodawcy powalczą jak co roku o tytuł „Lodołamacz” w kategoriach: „zatrudnienie chronione”, „otwarty rynek pracy”, „instytucja”. Niezależne kapituły wyłonią również laureatów dwóch nagród dodatkowych: Super Lodołamacza dla przedsiębiorcy, instytucji lub zakładu oraz Lodołamacza Specjalnego dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

Lodołamacze w nowej odsłonie z rozszerzoną formułą zostały wzbogacone o trzy nowe kategorie. Pierwsza z nich to „przyjazna przestrzeń” – znajdą się w niej obiekty, przestrzenie publiczne i komunikacyjne, które są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Druga to „zdrowa firma”, czyli pracodawcy, którzy promują zdrowie w miejscu pracy, podejmują wysiłki na rzecz poprawy zdrowia swoich pracowników. Pracodawcy, którzy rozwijają różnego rodzaju aktywności – programy zdrowotne, zajęcia sportowe, badania profilaktyczne, dodatkowa opieka zdrowotna, działania edukacyjne.

Ostatnią jest „dziennikarz bez barier” – o to miano mogą ubiegać się dziennikarze telewizyjni, radiowi i prasowi, którzy poruszają w swoich audycjach, programach, artykułach problematykę związaną z osobami niepełnosprawnymi i ich zatrudnianiem.

Kandydatów do tytułu „Lodołamacz” w poszczególnych kategoriach nominuje powołana przez organizatora kapituła. Jej zadaniem jest też czuwanie nad przebiegiem konkursu oraz jego rozstrzygnięcie w głosowaniu. Kandydaci mogą też zgłaszać się osobiście poprzez wypełnienie i przesłanie formularza, który znajdującego się na stronie internetowej www.lodolamacze.info.pl.

Źródło: magazynvip.plFacebook
LinkedIn
Skip to content