W Poznaniu przedstawiciele firm, urzędów i osoby prywatne, które zatrudniają i wspierają niepełnosprawnych, odebrały dziś statuetki Lodołamacza

W Poznaniu przedstawiciele firm, urzędów i osoby prywatne, które zatrudniają i wspierają niepełnosprawnych, odebrały dziś statuetki Lodołamacza

W Poznaniu przedstawiciele firm, urzędów i osoby prywatne, które zatrudniają i wspierają niepełnosprawnych, odebrały dziś statuetki Lodołamacza.

Fot. Magdalena Konieczna

Call center poznańskiego Urzędu Miejskiego okazało się najlepsze w kategorii „instytucja”, a spółka Szpot wygrała w kategorii „zdrowa firma”.

Po raz pierwszy nagrody odebrali w Poznaniu przedstawiciele czterech województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego. W sumie wyróżniono 14 firm, instytucji i osób prywatnych.

– Lodołamacz to nagroda symboliczna dla firmy, instytucji, człowieka, który wykazuje się większą wrażliwością na zatrudnienie i problemy osób z niepełnosprawnością – mówi wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Monika Tykarska.

W kategorii „otwarty rynek” pierwsze miejsce przypadło organizatorom wyjątkowej ekspozycji w Warszawie. „Niewidzialną wystawę” odwiedziło już ponad 400 tysięcy ludzi.

– W całkowicie wyciemnionych pomieszczeniach pokazujemy ludziom widzącym, zdrowym o pełnosprawnym, w jaki sposób wygląda ten sam świat. Zawsze to jest ważne z perspektywy osób z dysfunkcją wzroku. Chodzi o to, by faktycznie „wejść w buty” osoby niewidomej i po prostu to poczuć – mówi dyrektor „Niewidzialnej Wystawy” Małgorzata Szumowska.

Statuetkę Lodołamacza Specjalnego dostała dr Justyna Leszka – pedagog i logopeda z Kalisza. Super Lodołamacza odebrali przedstawiciele poznańskiego oddziału organizacji Olimpiady Specjalne.

Autor: Magdalena Konieczna

Źródło: radiopoznan.fmFacebook
LinkedIn
Skip to content