Wągrowiec. Nasze Miasto: Spółdzielnia Socjalna „Wspólny Sukces” z nagrodą w konkursie „LODOŁAMACZE 2020”

Wągrowiec. Nasze Miasto: Spółdzielnia Socjalna „Wspólny Sukces” z nagrodą w konkursie „LODOŁAMACZE 2020”

Spółdzielnia Socjalna „Wspólny Sukces” w Wągrowcu zajęła trzecie miejsce w konkursie „Lodołamacze 2020” startując w kategorii „Otwarty rynek pracy”.

Uroczysta gala, jak informują urzędnicy z gminy Wągrowiec, odbyła się 10 września 2020 r. w łódzkim centrum nauki i techniki. Nagrodę w imieniu pracowników wągrowieckiej spółdzielni odebrała prezes Ewa Roman w towarzystwie członka zarządu Magdaleny Przybysz-Białek. Obecni byli wiceburmistrz Wągrowca Piotr Pałczyński i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Paulina Meller-Biegańska.

„Lodołamacze 2020” to konkurs, który od piętnastu lat organizowany jest przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON.

Spółdzielnia w 2019 roku obchodziła 5-lecie istnienia. Dzisiaj zatrudnia 33 osoby niepełnosprawne oraz te, którym zagraża społeczne wykluczenie.

„Wspólny Sukces” został założony przez samorządy gminy Wągrowiec i powiat wągrowiecki. Inicjatorką jej powstania była śp. Irena Wojewódzka – Kucz, była prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia na rzecz Chorych Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Rehabilitacja” im. Karola Marcinkowskiego. To u niej rozpoczęły się pierwsze rozmowy, na temat powstania i struktury spółdzielni. I tak 5 lat temu uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przed podjęciem pracy w spółdzielni zostali przeszkoleni z zakresu BHP i uzyskali zdolność do pracy. „Wspólny Sukces” powoli zaczął rozpościerać skrzydła.

– Pracownicy spółdzielni socjalnej, pomimo swoich codziennych zmagań ze zdrowiem, w pracy dają z siebie naprawdę wiele. Obserwując ich pracę można zauważyć dokładność, zaangażowanie, a nawet i zadowolenie. Każdy pracownik stara się wykonać przydzielone mu zadanie najlepiej jak potrafi. Oni wierzą w to, że praca w Spółdzielni “Wspólny Sukces” jest dla nich szansą doskonalenia się i możliwością rozwoju nowych perspektyw. Spółdzielnię Socjalną tworzy zgrany i zadowolony zespół, który wierzy, że dzięki wspólnej pracy można osiągnąć wszystko – powiedziała nam w jednej z rozmów prezes Ewa Roman.

Sprzątanie, porządkowanie nagrobków, pielęgnacja terenów zielonych, usługi remontowo-budowlane, produkcja ozdób oraz robienie półproduktów do różnego rodzaju wiązek przewodów to zadania, którymi pracownicy spółdzielni zajmują się na co dzień.

We „Wspólnym Sukcesie” osoby niepełnosprawne znalazły nie tylko sposób na zarobienie pieniędzy, ale pewność siebie i przyjaciół. Siedziba spółdzielni znajduje się przy ul. Janowieckiej w Wągrowcu.

Autor: Monika Dziuma
Źródło: https://wagrowiec.naszemiasto.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content