Wdówik: chcemy znacząco podnieść wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami

Wdówik: chcemy znacząco podnieść wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami

17.01.2023, Inowrocław (PAP) – Chcemy znacząco podnieść wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami – powiedział we wtorek w Inowrocławiu pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik. W jego ocenie możliwe jest, aby do 2030 roku wzrósł on z ok. 30 proc. do 40 proc.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej uczestniczył we wtorek w Inowrocławiu w forum „Aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami”, współorganizowanym przez wojewodę kujawsko-pomorskiego pod patronatem MRiPS oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

„To wyjątkowa rzecz, że u państwa w województwie ten temat jest podejmowany na takim poziomie. (…) Jesteśmy w sytuacji, w której mamy jeden z najniższych w Europie wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Postawiliśmy sobie, jako rząd, ambitny cel, który zapisaliśmy w +Strategii na rzecz osób z niepełnosprawnościami na lata 2021-2030″, żeby ten wskaźnik znacząco podnieść. On teraz wynosi ok. 30 procent, a my go chcemy podnieść do 40 proc.. W moim przekonaniu jest to możliwe” – podkreślił Wdówik.

Ocenił, że kilka elementów decyduje o jakości rynku pracy, o tym, czy osoby z niepełnosprawnością znajdują na nim swoje miejsce.

 

cały artykuł
autor: Tomasz Więcławski
źródło: https://stooq.com/Skip to content