Wdówik: Do końca tygodnia przedstawimy rozwiązania na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnością

Wdówik: Do końca tygodnia przedstawimy rozwiązania na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnością

Do końca tygodnia przedstawimy rozwiązania, których celem będzie wsparcie osób z niepełnosprawnością – zapowiedział wiceminister rodziny Paweł Wdówik. Na spotkaniu w MRiPS nie padły żadne konkretne propozycje, zostaliśmy ograni – powiedziała posłanka KO Iwona Hartwich.

W poniedziałek wiceminister, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik spotkał się w siedzibie MRiPS z osobami z niepełnosprawnością i ich opiekunami. Protestujący chcą podwyższenia renty socjalnej do wysokości najniższego krajowego wynagrodzenia.

Wdówik w oświadczeniu dla mediów przekazał, że spotkanie „przebiegło w atmosferze krzyku i nieprawdziwych zarzutów.” Tymczasem, jak mówił, spodziewał się merytorycznej rozmowy, analizy przedstawionego rozwiązania.

„Tej rozmowy nie było, wobec tego w związku z całą masą nieprawdziwych zarzutów, oskarżeń o kłamstwa poinformowałem państwa, że do końca tygodnia ministerstwo przedstawi rozwiązania, których celem będzie wsparcie osób z niepełnosprawnością o najwyższych potrzebach dotyczących pomocy, dotyczących wsparcia. Zakończyliśmy spotkanie w ten sposób” – dodał wiceminister.

 

cały artykuł
autor:  Karolina Kropiwiec, Szymon Zdziebłowski, Iwona Żurek
źródło: https://www.gazetaprawna.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content