Weekendfm: Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi z nagrodą „Lodołamacze”

Weekendfm: Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi z nagrodą „Lodołamacze”

Byli pierwsi w regionie, a teraz są trzeci w kraju.

Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi otrzymał prestiżową nagrodę „Lodołamacze” – zajął trzecie miejsce w kraju w XV edycji konkursu organizowanego przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której założycielem i fundatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

– To najpiękniejsza nagroda, jaka nam się mogła przytrafić w tym trudnym okresie pandemii – mówi Weekend FM szefowa tucholskiego ZAZ Lucyna Karnowska.

– My jesteśmy jedynym ZAZ-em wyróżnionym w tym roku w Polsce, z czego jesteśmy szczególnie dumni. Zostaliśmy włączeni do nowej kategorii – zatrudnienie chronione, rehabilitacja zawodowa i społeczna. Konkurujemy z bardzo prężnymi placówkami, bo z warsztatami terapii zajęciowej. Bardzo się cieszymy. To był bardzo trudny rok dla nas i to jest takie wyróżnienie dla wszystkich.
Lucyna Karnowska

 

Zakład Aktywności w Tucholi, który działa tu od ośmiu lat, zatrudnia 44 niepełnosprawne osoby. Przed sukcesem ogólnopolskim był najlepszy w tegorocznej edycji „Lodołamaczy” w regionie, czyli na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Autor: Aneta Czupryniak
Źródło: https://weekendfm.plFacebook
LinkedIn
Skip to content