Wśród ofert pracy dla osób z niepełnosprawnościami dominują te w siedzibie firmy

Wśród ofert pracy dla osób z niepełnosprawnościami dominują te w siedzibie firmy

Wśród ofert skierowanych do osób z niepełnosprawnościami wciąż przeważają propozycje, zakładające wykonywanie obowiązków służbowych w siedzibie firmy – twierdzą eksperci ManpowerGroup.

 ManpowerGroup wskazuje, że w wyniku zagrożenia zdrowotnego związanego z pandemią COVID-19 między marcem a wrześniem 2020 r. na rynku pracy osób z niepełnosprawnościami można było zaobserwować wyraźną stagnację.

W opinii ekspertów ManpowerGroup choć zdalny model realizowania zadań pozwala znosić wiele barier i ograniczeń, to pracodawcy nie wykorzystują w pełni tych możliwości.

– Wśród ofert skierowanych do osób z niepełnosprawnościami wciąż przeważają propozycje zakładające wykonywanie obowiązków służbowych w siedzibie firmy – wskazują.

Zwracają uwagę, że „osoby z niepełnosprawnościami pozostają grupą zawodową, której potencjał nie jest w pełni wykorzystywany – mimo największego od 15 lat niedoboru talentów i dużych trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników”.

Zdecydowanie raczej na pracę zdalną niż stacjonarną
Pracodawcy, ze względu na dynamiczne zmiany w środowisku biznesowym, wstrzymywali swoje plany rekrutacyjne. Jednocześnie konsultanci Manpower zauważali znacznie mniejsze zainteresowanie podjęciem lub zmianą pracy wśród kandydatów z niepełnosprawnościami. Wskazali, że „szczególnie dotyczyło to osób z chorobami przewlekłymi, dla których zarażenie koronawirusem było dużym ryzykiem”.

cały artykuł
autor: PAP
źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content