Wybieram świat bez uprzedzeń – Monika Kuszyńska, piosenkarka, ambasador Konkursu Lodołamacze

Wybieram świat bez uprzedzeń – Monika Kuszyńska, piosenkarka, ambasador Konkursu Lodołamacze

Niezmiernie cenię ludzi, którzy odrzucają uprzedzenia, łamią stereotypy, bo wiedzą, że prawdziwa wartość człowieka nie leży w jego fizyczności, lecz w tym, co ma do zaoferowania światu. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych, to dowód wrażliwości i mądrości pracodawców. Ludzie o otwartych sercach i umysłach zmieniają świat na lepszy. Taki, w którym każdy ma swoje miejsce i czuje się potrzebny. Zdecydowałam się zostać ambasadorem kampanii dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze”, bo w takim właśnie świecie chcę żyć. W świecie wolnym od dyskryminacji i wszelkich uprzedzeń, w świecie równych szans. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają nam ten świat budować! – w ten sposób Monika Kuszyńska, piosenkarka, ambasador Konkursu Lodołamacze w województwie łódzkim zachęca do udziału w Kampanii dla pracodawców wrażliwych społecznie Lodołamacze.

To już siódma edycja inicjatywy, której organizatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Konkurs adresowany jest do firm, instytucji, organizacji zatrudniających osoby niepełnosprawne.  Nie jest istotny zakres działania, ani wielkość podmiotu. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie formularza zgłoszeniowego do 31 lipca br. W pierwszym Etapie niezależne Kapituły dokonają analizy i wyłonią finalistów regionalnych. Zwycięzcy przejdą automatycznie do Centralnego Etapu Konkursu, w którym wyłonieni zostaną ogólnopolscy Lodołamacze 2012.

 Lodołamacze to pracodawcy, którzy wyznaczają i wskazują nowe szlaki, nowe kierunki działania w życiu gospodarczym – cechuje ich większa wrażliwość społeczna. Dają pozytywny przykład, pokazują, że można odnosić sukcesy w biznesie, jednocześnie zatrudniając niepełnosprawnych pracowników.  Lodołamacze przełamują bariery, które są największe – bariery będące w naszych głowach, o wiele trudniejsze do zlikwidowania od architektonicznych, czy organizacyjnych – mówi Jan Zając prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 Konkurs Lodołamacze wyróżnia przede wszystkim, to, że nagradza podmioty decydujące się na zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Lodołamacze, to również propozycja dla tych, którzy z problematyką osób niepełnosprawnych w pracy jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń  mogli się przekonać, że niepełnosprawni są pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy. Statuetki Lodołamacza wręczone zostaną w trzech kategoriach: Zakład Pracy Chronionej, Otwarty Rynek Pracy oraz Pracodawca Nieprzedsiębiorca.

 Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca.Facebook
LinkedIn
Skip to content