Wykluczeni: Lodołamacze. Konkurs promujący zatrudnianie osób niepełnosprawnych

Wykluczeni: Lodołamacze. Konkurs promujący zatrudnianie osób niepełnosprawnych

Konkurs Lodołamacze powstał, by promować zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Jak dotąd odbyło się jego 16 edycji. Nagradzani byli pracodawcy, instytucje i osoby prywatne. Tegoroczny konkurs rozpoczął się 5 maja. Ogólnopolskich laureatów poznamy 6 października – przekazała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. 
Konkurs obejmuje dziewięć kategorii głównych. Są także dwie kategorie specjalne – Super Lodołamacz i Lodołamacz Specjalny.
– Zbieranie zgłoszeń będzie trwało do 15 sierpnia 2022 – mówi Anna Węgrzynowicz, rzecznik Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. – Formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie www.lodolamacze.info.pl. Tam należy wybrać formularz do odpowiedniej kategorii, wypełnić go i wysłać online do nas. Gale regionalne planujemy we wrześniu. Kapituła konkursu zbierze się we wrześniu i wybierze laureatów centralnych, którzy otrzymają statuetki, medale i dyplomy na gali ogólnopolskiej 6 października. To, w jaki sposób pracodawcy mówią o swoich pracownikach i ich historiach, jest piękne i wzruszające – dodaje Anna Węgrzynowicz.
Ogólnopolskich laureatów konkursu poznamy podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Wcześniej, bo we wrześniu, poznamy 4 regionalne rozstrzygnięcia konkursu.

Autor: oprac. za polskieradio.pl.
Źródło: https://www.wykluczeni.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content