Wystartował konkurs Lodołamacze. Zgłoś swojego pracodawcę zachęca Polska The Times

Wystartował konkurs Lodołamacze. Zgłoś swojego pracodawcę zachęca Polska The Times

Lodołamacze to konkurs, który od lat cieszy się powodzeniem u pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Otrzymać statuetkę Lodołamacza to prestiż i potwierdzenie sukcesu w zakresie tworzenia odpowiednich warunków pracy dla osób niepełnosprawnych. Do tej pory w konkursie wzięło udział już 3 tys. firm, instytucji i organizacji.

 

W tym roku w promocję konkursu zaangażowało się wielu znanych przedstawicieli świata artystycznego i sportowego. Wśród nich są: Hanna Banaszak, Paweł i Łukasz Golcowie, Monika Kuszyńska, Alicja Majewska, Adam Nowak, Natalia Partyka, Rafał Wilk, Jacek Wójcicki, Anna Wyszkoni, Zbigniew Zamachowski.

 

W dziewięciu regionach, w których odbywa się konkurs, patronat nad nim przyjęli wojewodowie, marszałkowie, prezydenci miast.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych patronem honorowym konkursu jest pani Anna Komorowska, małżonka prezydenta.

 

– To jedyny konkurs w Polsce, który wyróżnia i promuje pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest nie tylko wyrazem odpowiedzialności społecznej, jest również korzyścią dla obu stron. Dla osoby niepełnosprawnej, bo może realizować się w pracy zawodowej. Dla pracodawcy, ponieważ ma konkretne korzyści finansowe z tego tytułu – mówi Jan Zając, prezes zarządu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Firmy, które biorą udział w konkursie zwracają uwagę, iż statuetka Lodołamacza jest dla nich potwierdzeniem właściwie obranej polityki w zakresie zatrudniania i odpowiedniego kształtowania warunków pracy.

 

Formularze zgłoszeniowe można pobrać ze strony internetowej (www.lodolamacze.info.pl). Organizatorem konkursu jest Fundacja FAZON, której twórcą jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Źródło: Polska The TimesFacebook
LinkedIn
Skip to content