Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej to satysfakcja dla obu stron – mówi Renata Mauer Różańska, ambasador Konkursu Lodołamacze na Dolnym Śląsku

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej to satysfakcja dla obu stron – mówi Renata Mauer Różańska, ambasador Konkursu Lodołamacze na Dolnym Śląsku

Trwa Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych i Konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie Lodołamacze. To już siódma edycja inicjatywy, której organizatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Konkurs adresowany jest do firm, instytucji, organizacji zatrudniających osoby niepełnosprawne.  Nie jest istotny zakres działania, ani wielkość podmiotu. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie formularza zgłoszeniowego do 31 lipca br. W pierwszym Etapie niezależne Kapituły dokonają analizy i wyłonią finalistów regionalnych. Zwycięzcy przejdą automatycznie do Centralnego Etapu Konkursu, w którym wyłonieni zostaną ogólnopolscy Lodołamacze 2012.

Lodołamacze to pracodawcy, którzy wyznaczają i wskazują nowe szlaki, nowe kierunki działania w życiu gospodarczym – cechuje ich większa wrażliwość społeczna. Dają pozytywny przykład, pokazują, że można odnosić sukcesy w biznesie, jednocześnie zatrudniając niepełnosprawnych pracowników.  Lodołamacze przełamują bariery, które są największe – bariery będące w naszych głowach, o wiele trudniejsze do zlikwidowania od architektonicznych, czy organizacyjnych – mówi Jan Zając prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Konkurs Lodołamacze wyróżnia przede wszystkim, to, że nagradza podmioty decydujące się na zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Lodołamacze, to również propozycja dla tych, którzy z problematyką osób niepełnosprawnych w pracy jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń  mogli się przekonać, że niepełnosprawni są pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy. Statuetki Lodołamacza wręczone zostaną w trzech kategoriach: Zakład Pracy Chronionej, Otwarty Rynek Pracy oraz Pracodawca Nieprzedsiębiorca.

Do udziału w Konkursie Lodołamacze zachęca Renata Mauer Różańska, trzykrotna medalistka olimpijska, ambasador Kampanii na Dolnym  Śląsku – Dotychczas miałam kontakt jedynie z niepełnosprawnymi sportowcami i widziałam ile wysiłku wkładali w treningi oraz dążenie do osiągnięcia sukcesu. W chwili otrzymania zaproszenia do roli ambasadora Konkursu Lodołamacze nie wahałam się ani chwili. Dostrzegam bowiem  w Kampanii potrzebę działań w kierunku integracji osób niepełnosprawnych i umożliwienia im pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.  Z drugiej strony pracodawcy dzięki Lodołamaczom dowiadują się, że warto zatrudniać osoby niepełnosprawne, ponieważ przynosi to korzyści  finansowe i społeczne. Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej to satysfakcja dla obu stronom. Zapraszam do przełamywania się  i do uczestnictwa w Konkursie Lodołamacze organizowanym przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca.

Anna Skupień

Rzecznik Prasowy
kom.502 198 977

e-mail:  rzecznik@popon.pl
www.popon.plwww.lodolamacze.info.plSkip to content