ZLubaczowa: WTZ w Oleszycach laureatem ogólnopolskiego konkursu Lodołamacze 2022

ZLubaczowa: WTZ w Oleszycach laureatem ogólnopolskiego konkursu Lodołamacze 2022

Warsztat Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach zdobył II miejsce w konkursie Lodołamacze 2022. Laureatów poznaliśmy w czwartek (6.10) w czasie Ogólnopolskiej Gali, która odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Zwycięzcom wręczono statuetki i medale.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 17 lat przyznają prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze. W ramach kampanii nagradzane są firmy, które m.in. wspierają aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Lodołamacz to pracodawca, który angażuje się w rozwiązywanie problemów osób z niepełnosprawnościami.

– Lodołamacz – osoba, firma czy instytucja – to wzór do naśladowania i przewodnik po etycznym i wrażliwym społecznie biznesie. Lodołamacz to pracodawca, który angażuje się w rozwiązywanie problemów osób z niepełnosprawnościami.  – podkreślał jeden z organizatorów Konkursu Jan Zając – Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
Uroczyste podsumowanie 17 edycji gali Lodołamacze odbyła się w czwartek (06.10) w Zamku Królewskim w Warszawie. Wśród wyróżnionych znalazł się Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleszycach zajmując drugie miejsce w kategorii Rehabilitacja społeczno- zawodowa za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.

– Jesteśmy dumni i szczęśliwi. Ta prestiżowa nagroda daje bowiem szansę na lepsze życie osobom niepełnosprawnym, przełamuje stereotypy, daje im możliwość do spełnienia swoich marzeń i potrzeb. Pragną czuć radość i być szczęśliwym. Mają swoje talenty, ambicje, marzenia, potrzeby ale przede wszystkim chcą godnie żyć jak każdy inny człowiek i pragną aby ich w tym życiu normalnie traktować. Nie szukają ograniczeń w możliwościach, lecz możliwości w swoich ograniczeniach. Są tacy jak my. Są wyjątkowi. Jak każdy człowiek – podkreśla WRZ w Oleszycach

źródło: https://www.zlubaczowa.plFacebook
LinkedIn
Skip to content