Radio Poznań: Nasz redakcyjny kolega Jerzy Łączny ze statuetką Lodołamacza

Radio Poznań: Nasz redakcyjny kolega Jerzy Łączny ze statuetką Lodołamacza

To nagroda przyznawana osobom i firmom, które przełamują bariery w świecie niepełnosprawnych.

Jerzy Łączny lodołamacze – Magdalena Konieczna

Fot. Magdalena Konieczna

Jurek od ponad 20 lat prowadzi na naszej antenie cykliczną audycję dla niewidomych i niedowidzących, sam będąc niewidzącym. W „Sygnałach świata – Poznań, Wielkopolska” mówi o problemach osób takich, jak on. Dostał nagrodę Lodołamacza w kategorii „Dziennikarz bez barier”.

– Dziennikarzem być dobrze, a jeszcze lepiej być dziennikarzem bez barier. Nagroda Lodołamacze, to jest taka nagroda, która pozwala na to, żeby naładować się energią. Przez tyle lat pracy w radiu, to myślę, że jednak gdzieś tam trzeba było przełamywać różnego rodzaju bariery czy lody. Lodołamacz to taki stateczek, który przełamuje te lody, ale może też uskrzydlać – mówił Jerzy Łączny.

W Poznaniu, podczas gali tegorocznych Lodołamaczy, wręczono nagrody w siedmiu kategoriach osobom i firmom z czterech województw.

Wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Kosiński mówi, że coraz więcej firm chce zatrudniać niepełnosprawnych, a nagrodzeni oferują im coś więcej.

– Ci pracodawcy przede wszystkim działają świadomie. Wybierają doskonałych pracowników, osoby niepełnosprawne. Stwarzają im przyjazne i odpowiedzialne warunki pracy. Dbają o to, żeby ta praca rzeczywiście odbywała się w dobrej atmosferze. To jest bardzo szczegółowo badane – wyjaśnia Krzysztof Kosiński.

– Ze strony samych osób niepełnosprawnych też jest wymagana ta świadomość, żeby oni też chcieli, żeby się kształcili, przekształcali, chcieli po prostu pracować – mówi Zofia Florek-Paszkowska z Agencji Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych „Atrybut”.

Wśród zakładów pracy chronionej drugie miejsce zajął Zakład Aktywności Zawodowej z Koźmina Wielkopolskiego. W kategorii „otwarty rynek pracy” także na drugiej pozycji znalazła się firma SEBCAR z Komornik. Wśród instytucji drugie miejsce przypadło Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi z Puszczykowa.

Autor: Magdalena Konieczna

Źródło: http://radiopoznan.fmFacebook
LinkedIn
Skip to content