Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. W Polskim Radiu Programie Pierwszym mówi Monika Tykarska Wiceprezes POPON

Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. W Polskim Radiu Programie Pierwszym mówi Monika Tykarska Wiceprezes POPON

Trwa 11. edycja konkursu i kampanii Lodołamacze, która skierowana jest do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Szczegóły wydarzenia przybliżyła w Polskim Radiu 24 Monika Tykarska, prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych.

Konkurs ma na celu zaprezentowanie pozytywnych przykładów pracodawców. Poprzez coraz lepsze warunki pracy i dojrzałą politykę personalną, stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób poszkodowanych przez los. Udowadniają, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem, zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.

Monika Tykarska zwróciła uwagę, że z każdym rokiem przybywa pracodawców biorących udział w konkursie Lodołamacze, mimo że kryteria stają się coraz ostrzejsze. Dodała, że wielkość firmy nie ma znaczenia.

– Do konkursu zgłaszają się coraz ciekawsze firmy, ale nie trzeba być dużym przedsiębiorstwem. Małe firmy zatrudniają często po kilka osób z niepełnosprawnością i jest to dla nich o wiele większy wysiłek niż dla dużej korporacji, która zapewnia pracę kilkudziesięciu osobom z niepełnosprawnością – powiedziała gość Polskiego Radia 24.

Konkurs i kampania Lodołamacze 2016 trwa od kwietnia do lipca. Więcej o tym, dlaczego warto zatrudniać osoby niepełnosprawne oraz wynikających z tego korzyściach dla pracodawców w całej rozmowie.

POSŁUCHAJ

Źródło: Polskie Radio 24/gmFacebook
LinkedIn
Skip to content