BĘDĄ PRZYZNAWAĆ STATUETKI LODOŁAMACZY – pisze Gazeta Wyborcza

BĘDĄ PRZYZNAWAĆ STATUETKI LODOŁAMACZY – pisze Gazeta Wyborcza

Już po raz szósty Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych organizuje konkurs Lodołamacze. Jego celem jest promowanie zatrudniania osób niepełnosprawnych. Ideą akcji jest wyróżnienie pracodawców, którzy chętnie zatrudniają osoby niepełnosprawne. Statuetka Lodołamacza przyznawana jest tym, którzy organizują im przyjazne miejsca pracy Tym co przełamują bariery walcząc z  niechęcią i obojętnością społeczeństwa.
W konkursie mogą brać udział firmy, które oprócz tego, że zatrudniają osoby niepełnosprawne, dodatkowo biorą czynny udział w ich aktywizacji zawodowej, np. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy i system podnoszenia kwalifikacji oraz wspieranie motywacji takich pracowników.

Tegoroczna edycja została podzielona na dwie części. Pierwsza to etap regionalny, podczas które go jury na podstawie nadesłanych materiałów

dokona analizy i wyboru laureatów w kategoriach: zatrudnienie chronione oraz otwartość na rynek pracy. Drugi etap to finałowe zmagania wybranych firm o laur Lodołamaczy 2011.

Zgłoszenia można składać do 31 lipca. Rozwiązanie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 27 wrze śnią, podczas Wielkiej Gali Lodołamaczy, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Źródło: Gazeta Wyborcza – BydgoszczFacebook
LinkedIn
Skip to content