Działania POPON w interesie pracodawców

Działania POPON w interesie pracodawców

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych wyraża podziękowania członkom oraz zaprzyjaźnionym firmom za dotychczasowe wspólne działania na rzecz zmiany niekorzystnych dla rynku pracy osób niepełnosprawnych zawartych w ustawie okołobudżetowej.

W wyniku podjętych działań media interesują się sytuacją pracodawców oraz konsekwencjami proponowanych zmian. W ostatnich kilkunastu dniach ukazało się aż 151 relacji w mediach ogólnopolskich i regionalnych, licząc tylko te dotyczące podjętych przez naszą Organizację działań oraz wypowiedzi przedstawicieli Organizacji.

Działania naszej Organizacji dotyczyły wielu kwestii. Po pierwsze wysłaliśmy do posłów i senatorów apel w sprawie zmian dofinansowań, po drugie zainicjowaliśmy i koordynujemy wysyłkę apeli i protestów w obronie miejsc pracy osób niepełnosprawnych. Po trzecie w dziewięciu miastach w Polsce zorganizowaliśmy spotkania z pracodawcami z parlamentarzystami, które miały służyć wyrażeniu sprzeciwu oraz stanowiska pracodawców wobec ww. zmian. Spotkania takie odbyły się w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu. W najbliższych dniach odbędzie się ostatnie takie spotkanie w Bydgoszczy. Udział w nim zapowiedział Pan Minister Jarosław Duda.

Zarząd POPON oraz Rady Wojewódzkie spotkają się również indywidualnie z posłami i senatorami, prezentując punkt widzenia pracodawców oraz materiały dot. skutków niekorzystnych zapisów ustawy okołobudżetowej.

W odpowiedzi na nasze działania wiele organizacji i jednostek samorządu poparło postulaty pracodawców.

POPON zorganizował również w poniedziałek konferencję prasową w Warszawie. Przedstawiciel Organizacji wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej w Bydgoszczy. Zarząd POPON wziął aktywny udział w pracach Komisji Finansów Publicznych i Komisji Polityki Społecznej.

Dla realizacji naszych wspólnych celów priorytetowe w tym momencie jest masowe wysyłanie protestów do Kancelaria Prezydenta, Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych oraz przekazywanie apeli parlamentarzystom w regionach. Dziękujemy wszystkim, którzy już to uczynili. Wzory listów oraz adresy znajdują się na stronie POPON.pl. Wystarczy kliknąć baner „Wyślij list”.

O dalszej strategii działań będziemy Państwa informować na stronie POPON.pl

Poniżej prezentujemy najciekawsze relacje w mediach.

TVN CNBC

Polsat News

Polsat News

Polsat News

Polsat News

Polsat Biznes

Polsat Biznes

TVP Polonia

TVP Rzeszów

TVP Gorzów

TVP Gdańsk

Super Nowości

Konferencja

 

Polskie Radio Program Pierwszy

Polskie Radio Program Pierwszy

Polskie Radio Program Pierwszy

Polskie Radio Program Pierwszy

Polskie Radio Program Pierwszy

Polskie Radio Program Czwarty

Polskie Radio Wrocław

Radio Merkury

RMF FM

Radio Warszawa

Radio PIN

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

Dziennik Gazeta Prawna

Dziennik Gazeta Prawna

Gazeta Prawna

Gazeta Wyborcza

Gazeta Wyborcza

Gazeta.pl

Puls Biznesu

Puls Biznesu

Dziennik Zachodni

Dziennik Polski

Super Nowosci

Super Nowości

Dziennik Wschodni

Panorama Leszczyńska

Interia

Wirtualna Polska

TVP

Polskie Radio

Radio VIA

Money

Money

MSP Money

Kadry ABC

Kadry ABC

Kadry ABC

Biznes

Stooq

Manager Inwestycje

Inwestycje

Niepełnosprawni .pl

Deon

Kariera PB

Qbusiness

W gospodarce

W Polityce

Wnp.pl

Wnp.pl

Gospodarka PodkarpackaFacebook
LinkedIn
Skip to content