Gazeta Pomorska: Wśród laureatów XII edycji Konkursu Lodołamacze 2017 Fundacja z Torunia

Gazeta Pomorska: Wśród laureatów XII edycji Konkursu Lodołamacze 2017 Fundacja z Torunia

Wśród laureatów konkursu są firmy, instytucje i organizacje, przełamujące stereotypy i uprzedzenia, z całego kraju. I miejsce w kategorii Przyjazna Przestrzeń zdobyła Fundacja z naszego regionu.

Uroczysta finałowa gala odbyła się 27 września w Zamku Królewskim w Warszawie. Honorowy patronat nad uroczystością objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Lodołamacza 2017 w kategorii Przyjazna Przestrzeń otrzymała „Fundacja Ducha na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych” z Torunia.

Fundacja ta integruje wiele środowisk, obala stereotypy dotyczące niepełnosprawności, buduje świadomość i wrażliwość społeczną na problemy osób dotkniętych niepełnosprawnością, starszych czy samotnych.

„Wielką wartością działań jest zaangażowanie w nie oprócz niepełnosprawnych podopiecznych, również ich rodzin i przyjaciół. Szczególnie ważne jest zorganizowanie wolontariatu młodzieży szkolnej, dla której praca z osobami niepełnosprawnymi jest szkołą życia kształtującą charakter, uczącą empatii, odpowiedzialności i systematyczności. Do działań fundacji włączane są też osoby starsze i samotne, które dzięki tej aktywności czują się potrzebne i docenione” – czytamy w uzasadnieniu.

„Fundacja dokonała kompleksowej rewitalizacji swoich starych budynków, tworząc piękny kompleks architektoniczny z budynkiem rehabilitacyjnym i z krytą ujeżdżalnią posiadającą obszerną arenę do zajęć hipoterapeutycznych, ściankę do wspinaczki terapeutycznej i stanowiska do wspinaczki linowej. W zmodernizowanych obiektach stworzono miejsce niezwykle przyjazne, dostosowane dla potrzeb osób z różnym typem niepełnosprawności. Organizowane są warsztaty, spotkania z niezwykłymi ludźmi – podróżnikami, naukowcami i artystami. Na zrewitalizowanym terenie odbywają się też liczne imprezy plenerowe gromadzące nie tylko podopiecznych fundacji, ale również innych mieszkańców Torunia” – podaje POPON.

Wcześniej poznaliśmy laureatów etapu regionalnego konkursu „Lodołamacze 2017″ wśród nich zostały wyróżnione firmy i instytucje m.in. z woj. kujawsko-pomorskiego. Poznaj ich.

Fot. POPON/DT Agency

Autor:KATARZYNA PACZEWSKA 

Źródło: pomorska.pl/

 Facebook
LinkedIn
Skip to content