Gość.pl: Lodołamacze rozdane

Gość.pl: Lodołamacze rozdane

Już po raz 12. nagrodzono pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku 12 września odbyła się regionalna gala 12. edycji konkursu „Lodołamacze 2017” obejmującego cztery województwa: kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie.

 Wyróżniamy i pokazujemy firmy, które nie boją się zatrudniać osób niepełnosprawnych, co nie jest ani łatwe, ani popularne. Cieszymy się, że są wśród nas ludzie, którzy nie tylko zatrudniają, ale także stwarzają dobrą atmosferę w swoim zakładzie pracy i wpływają na rozwój osób niepełnosprawnych – mówi Monika Bugajewska-Tykarska, prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej FAZON, przedstawicielka organizatora.

Wśród laureatów znalazły się firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. To pracodawcy, którzy integrują osoby niepełnosprawne i stwarzają im szansę na pełne uczestnictwo w życiu społecznym.

Pierwsze miejsce w kategorii „Instytucja” zajął Integracyjny Klub Sportowy „Zryw” ze Słupska. Organizacja działa od ponad 60 lat. W klubie pracuje osiem osób niepełnosprawnych.

– Walczymy nie tylko na niwie sportowej, ale także społecznej. Postawiliśmy na zatrudnianie osób niepełnosprawnych z naciskiem na osoby niewidome i słabowidzące. Ta nagroda jest dla nas ogromną motywacją do dalszego działania – mówi Mirosław Mirynowski, prezes klubu.

Pełna lista tegorocznych laureatów:

  • W kategorii „Zatrudnienie Chronione”: I miejsce – Zakład Aktywności Zawodowej SOWA w Lipniaku, II miejsce – ERPLAST spółka z.o.o, III miejsce – Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych w Chojnicach;
  • W kategorii „Otwarty Rynek Pracy”: I miejsce- Meblarska Spóldzielnia ZGODA z Giżycka, II miejsce – Flavourtec spółka z.o.o z Gdańska, III miejsce – EDPOL Food&Innovation;
  • W kategorii „Instytucja”: I miejsce – Integracyjny Klub Sportowy ZRYW, II miejsce – Stowarzyszenie „My dla innych” z Białegostoku, III miejsce – Stowarzyszenie Tilia z Torunia;
  • W kategorii „Przyjazna Przestrzeń”: I miejsce – Fundacja Ducha na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych,

Wyróżnienie:

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy im. Leona Wyczółkowskiego,

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie;

  • W kategorii „Zdrowa Firma”: I miejsce zajęła firma Klimawent S.A. z Gdyni;
  • Nagrodę „Lodołamacz Specjalny” otrzymała Krystyna Dominiczak, a „Super Lodołamacza” stowarzyszenie TŁOK z Torunia. W kategorii „Dziennikarz bez barier” miejsce I zajęła Dorota Abramowicz.

Uroczystą galę uświetniła swoim występem Zuzanna Kotecka, uczestniczka 7. edycji muzycznego programu „The Voice of Poland”.

Zdjęcia

autor/foto: Jan Hlebowicz

źródło: http://gdansk.gosc.plFacebook
LinkedIn
Skip to content