Kaszuby 24.pl: Pracodawcy na medal. XII edycja Konkursu Lodołamacze 2017

Kaszuby 24.pl: Pracodawcy na medal. XII edycja Konkursu Lodołamacze 2017

Kim są Lodołamacze? To pracodawcy, którzy angażują się w pomoc niepełnosprawnym, przełamują stereotypy i pokazują, że każdy może być doskonałym pracownikiem. Zostali nagrodzeni 12 września 2017 r. podczas uroczystej gali w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
Wśród wyróżnionych znalazła się Krystyna Dominiczak, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Inicjatywę tradycyjnie wspiera marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, który objął to wydarzenie patronatem honorowym. Uroczystą galę uświetniła Zuzanna Kotecka, uczestniczka 7. edycji muzycznego programu „The Voice of Poland”.

Dla kogo Lodołamacze

Pierwsza edycja konkursu Lodołamacze odbyła się w 2006 roku. Istotą konkursu obejmującego cztery województwa: kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie. jest integracja, stwarzanie możliwości aktywnego uczestnictwa w życiu zawodowym oraz przełamywanie uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Inicjatywa ma także pokazać i promować przedsiębiorstwa, które wyróżniają się na rynku dzięki dojrzałej polityce personalnej i są otwarte na problemy osób niepełnosprawnych. Organizacja tego wydarzenia jest również zachętą dla innych firm do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych i podnoszenia standardów istniejących stanowisk. We wszystkich edycjach konkursu wzięło udział prawie 4 tys. firm. Z roku na rok przybywa pracodawców, którzy dbają o poprawę warunków pracy osób niepełnosprawnych – dzięki swojej postawie stają się symbolem biznesowej etyki.

O konkursie

Laureaci konkursu to firmy, organizacje i instytucje, które poprzez swoją działalność zrywają ze stereotypowym wizerunkiem osób niepełnosprawnych. Pokazują, że nie należy mieć uprzedzeń związanych z ich zatrudnieniem i stwarzają im szansę na aktywne życie społeczne i zawodowe. Podnoszenie standardów miejsc pracy dla niepełnosprawnych, rozwiązywanie problemów, które napotykają w różnych dziedzinach życia i zachęcanie pozostałych do aktywnego włączenia się w pomoc niepełnosprawnym to główne cele przyświecające tej idei. Forma konkursu ma za zadanie uhonorować i docenić pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, ale nie tylko.

Tegoroczni laureaci

kategoria: Zatrudnienie chronione

I miejsce – Zakład Aktywności Zawodowej Sowa w Lipniaku
II miejsce – Erplast spółka z o.o.
III miejsce – Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych w Chojnicach

kategoria: Otwarty rynek pracy

I miejsce – Meblarska Spółdzielnia Zgoda z Giżycka
II miejsce – Flavourtec spółka z o.o. z Gdańska
III miejsce – EdPol Food & Innovation

kategoria: Instytucja

I miejsce – Integracyjny Klub Sportowy Zryw
II miejsce – Stowarzyszenie My dla Innych z Białegostoku
III miejsce – Stowarzyszenie Tilia z Torunia

kategoria: Przyjazna przestrzeń

I miejsce – Fundacja Ducha na rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych
II miejsce – Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy im. Leona Wyczółkowskiego
III miejsce – Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie

kategoria: Zdrowa firma

I miejsce zajęła firmaKlimawent SA z Gdyni

Nagrodę Lodołamacz Specjalny otrzymała Krystyna Dominiczak, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a SuperLodołamacza – Stowarzyszenie Tłok z Torunia. W kategorii Dziennikarz bez Barier, statuetkę wręczono Dorocie Abramowicz z „Dziennika Bałtyckiego”.

źródło / foto pomorskie.euFacebook
LinkedIn
Skip to content