Laury dla Lodołamaczy na Pomorzu. Pisze Dziennik Bałtycki

Laury dla Lodołamaczy na Pomorzu. Pisze Dziennik Bałtycki

Nagrodzone zostały osoby, które dbają o to, by niepełnosprawni czuli się godnie

O przedsiębiorcach nie zawsze mówi się dobrze. Taki obraz jest jednak niesprawiedliwy, bo wielu pracodawców troszczy się o zatrudnionych, także o niepełnosprawnych. Dają dobry przykład innym.

Żeby pokazać, że są tacy właściciele i szefowie firm, organizowany jest konkurs Lodołamacze – dla pracodawców wrażliwych społecznie, których przedsiębiorstwa dają szansę na pracę i rozwój. Trwa ósma edycja tej rywalizacji.

Gala I etapu konkursu Lodołamacze 2013 odbyła się wczoraj w Gdańsku. Laureatów uhonorowano statuetkami, medalami, dyplomami. Statuetkę Lodołamacza Specjalnego – dla najlepszego z najlepszych, otrzymała doktor Wiesława Nyka, pracownik naukowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, wybitna specjalistka z zakresu rehabilitacji ruchowej. W czasie swej długoletniej praktyki często wspierała osoby niepełnosprawne, udzielając im indywidualnych, nieodpłatnych porad – czytamy w werdykcie kapituły konkursu Lodołamacze.

– Specjalność wybrałam po studiach, gdy o rehabilitacji mówiło się jeszcze bardzo mało – powiedziała dr Wiesława Nyka. – To moja praca, której poświęcam dużo czasu wolnego, ale też przyjemność. Gdy słyszę miłe słowa, są one dla mnie nagrodą. To dzisiejsze wyróżnienie jest dla mnie tym bardziej cenne, że ostatnio spotkało mnie trochę nieprzyjemnych sytuacji. Chodzi głównie o kontraktowanie rehabilitacji na terenie województwa pomorskiego. Nie odbyło się ono po myśli ani naszej, ani naszych pacjentów.

Statuetki Super Lodołamacza otrzymały media regionalne: Telewizja Polska Oddział w Gdańsku oraz Polskie Radio Gdańsk.

W kategorii Zatrudnienie Chronione: I miejsce zdobyła Chojnicka Spółdzielnia Socjalna.

W kategorii Otwarty Rynek Pracy: I miejsce przyznano spółce MADO-MEDIA.

Do Warszawy…

Konkurs składa się z dwóch etapów – regionalnego i centralnego.

Najpierw kapituły regionalne w całej Polsce, na podstawie nadesłanych materiałów, wyłaniają finalistów regionalnych. Ci zwycięzcy w poszczególnych kategoriach biorą udział w centralnym etapie.

Tegoroczna ogólnopolska gala odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie, 26 bm.

Organizatorem konkursu Lodołamacze jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

W kategorii Lodołamacz Instytucja zwyciężyło Stowarzyszenie Amazonek Gdyńskich.

– Wydawać by się mogło, że nazwa konkursu jest już nieco na wyrost, że nie trzeba kruszyć lodów. Niestety, są przeszkody -powiedziała Hanna Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa pomorskiego. –Bariery w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych pojawiają się ciągle jeszcze np. w szpitalach.

Autor: Kazimierz Netka

Źródło: Dziennik BałtyckiFacebook
LinkedIn
Skip to content