Małopolsko-świętokrzyscy Laureaci Konkursu Lodołamacze 2014

Małopolsko-świętokrzyscy Laureaci Konkursu Lodołamacze 2014

W środę poznaliśmy laureatów małopolsko-świętokrzyskiej gali konkursu organizowanego z inicjatywy Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Lodołamacze 2014 wręczone zostały firmom, instytucjom i organizacjom, które zatrudniają osoby niepełnosprawne.

Sumienni, dobrzy pracownicy, pełnosprawni w pracy – tacy są niepełnosprawni w swojej pracy. Wielu pracodawców docenia to i zatrudnia osoby niepełnosprawne. Te firmy są przykładem przełamywania barier i obaw związanych z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych.

Przedsiębiorcy w swojej polityce kadrowej biorą pod uwagę zazwyczaj jedynie wymagania rynku. Wielu z nich kieruje się własnym interesem, nie dobrem osób niepełnosprawnych. Dlatego też szczególnie warte zauważanie i nagradzania są firmy, które łamią stereotypy, zatrudniają osoby niepełnosprawne i otwierają się na ich problemy – powiedział Jan ZającPrezes POPON otwierając galę Lodołamaczy w Krakowie.

Wręczono statuetki w trzech kategoriach konkursowych. W kategorii zatrudnienie chronione pierwsze miejsce i statuetkę Lodołamacza 2014 otrzymało Przedsiębiorstwo Handlowo – Wytwórcze STARPOL ze Starachowic, II miejsce i srebrny medal Spółdzielnia Inwalidów „Harnaś” z Nowego Targu, III miejsce i brązowy medal: Spółdzielnia Inwalidów Metalowo-Elektro-Chemiczna „SIMECH” z Oświęcimia.

W kategorii otwarty rynek pracy pierwsze miejsce i statuetkę Lodołamacza 2014 otrzymała Drukarnia Profit Media Sławomir Trzósło z Bochni, II miejsce Aspen Res Sp. z o.o. z Krakowa, III miejsce Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej z Krakowa. W kategorii Instytucja pierwsze miejsce otrzymało Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. Drugą lokatę i srebrny medal uzyskała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, trzecią i brązowy medal Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Przyznano również dwie nagrody honorowe. Super Lodołamacza otrzymała Fundacja Między Niebem a Ziemią pomagająca dzieciom nieuleczalnie i śmiertelnie chorym oraz ich rodzinom. Lodołamacza Specjalnego natomiast Brat Eugeniusz Kret.

Małopolskich laureatów nagrodzono w Krakowie, podczas uroczystej gali w Dworku Białoprądnickim.

Laureaci

Kategoria Zakład Pracy Chronionej

  • I miejsce: PHW Starpol E.Płusa i I.Płusa Spółka Jawna
  • II miejsce: Spółdzielnia Inwalidów „Harnaś”
  • III miejsce: Spółdzielnia Inwalidów Metalowo-Elektro-Chemiczna „SIMECH”

Kategoria Otwarty Rynek

  • I miejsce: Drukarnia Profit Media Sławomir Trzósło
  • II miejsce: Aspen Res Sp. z o.o.
  • III miejsce: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej

Kategoria Instytucja

  • I miejsce: Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.
  • II miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
  • III miejsce: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach

Ponadto Kapituła przyznała tytuły honorowe:

SUPER LODOŁAMACZ 2014

Fundacja Między Niebem a Ziemią

LODOŁAMACZ SPECJALNY 2014

Brat Eugeniusz Kret

Kontakt: Anna Skupień, rzecznik@popon.pl; tel.: 502 198 977Facebook
LinkedIn
Skip to content