Naszbiznes24.pl: Milickie Stowarzyszenie Lodołamaczem 2015

Naszbiznes24.pl: Milickie Stowarzyszenie Lodołamaczem 2015

Fot. użyczone| MSDiON

Z lodem skuwającym serca walczą codziennie, choć jak przyznają, lokalna społeczność uczy się i dziś osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim nie dziwi już nikogo w Miliczu. Mowa o Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, które jako jedyna dolnośląska instytucja, nagrodzona została prestiżowym tytułem „Lodołamacza” 2015 roku.

Od początku istotą konkursu jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem ludzi niepełnosprawnych oraz promocja i pomoc przedsiębiorstwom, które stawiając na integrację, decydują się na współpracę z niepełnosprawnymi. Konkurs „Lodołamacz” organizowany jest od 2006 roku. Tegoroczna edycja była X, jubileuszową. Wyjątkowa, uroczysta gala, podczas której ogłoszono aktualnych zwycięzców, odbyła się 29 września w Zamku Królewskim w Warszawie.

– Lodołamacz – osoba, firma czy instytucja – to wzór do naśladowania i przewodnik po etycznym i wrażliwym społecznie biznesie. Lodołamacz to pracodawca, który angażuje się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Dzisiaj z dumą mogę powiedzieć, że mamy w Polsce całą armadę Lodołamaczy, która zmienia postrzeganie osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Znajdują w osobach niepełnosprawnych partnerów w biznesie, a w szczególności dobrych i zaangażowanych pracowników – powiedział otwierając uroczystość Jan Zając, Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, jednego z organizatorów konkursu.

Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazły się firmy z całego kraju. W kategorii Zakład Pracy Chronionej statuetkę Lodołamacza otrzymała Chojnicka Spółdzielnia Socjalna. W kategorii Otwarty Rynek Pracy firma Spinko Sp. z o.o. z Leszna. W kategorii Instytucja statuetka trafiła do Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Srebrnego „Lodołamacza”, czyli II miejsce w kategorii instytucja, zdobyło Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Podmiot powołany do życia został 22 lata temu. Dziś współpracuje z nim 200 osób, w tym wybitnie specjaliści, a 95 to aktywni członkowie. Stowarzyszenie w ramach swojej działalności prowadzi m.in. Ośrodek Wczesnej Interwencji, Poradnię Fizjoterapeutyczną, przedszkole integracyjne, Bank Żywności czy Warsztaty Terapii Zajęciowej

 Już nie pierwszy raz nasza praca została dostrzeżona i doceniona na gruncie ogólnopolskim. Każde tego typu wyróżnienie jest dla nas powodem do dumy i kapitalną motywacją do dalszej, wytężonej pracy. Zwłaszcza że znaleźliśmy się w zacnym gronie laureatów, wśród których nie brakuje znanych nazwisk, firm i instytucji – podsumowuje prezes stowarzyszenia, Alicja Szatkowska, która z kilkuosobową delegacją reprezentowała stowarzyszenie podczas gali.

Źródło: naszbiznes24.pl/



Facebook
LinkedIn
Skip to content