O pracy dla osób niepełnosprawnych

O pracy dla osób niepełnosprawnych

„Osoba niepełnosprawna w zatrudnieniu” to temat konferencji zorganizowanej przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy. Gościem wydarzenia była Wicewojewoda Elżbieta Rusielewicz.

Konferencja odbyła się w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy i zorganizowana została w ramach Małego Festiwalu „Ty i Ja” , którego celem jest promowanie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych oraz zwiększanie świadomości wśród pracodawców.

Imprezie towarzyszyły punkty konsultacyjne instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych m. in.: Polskiego Związku Niewidomych w Bydgoszczy, Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Polskiego Związku Głuchych.

Podczas konferencji poruszano zagadnienia dotyczące chociażby; przygotowania osób niepełnosprawnych do podjęcia pracy, sytuacji tych osób na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim, ich aktywizacji zawodowej oraz zaprezentowano przykłady dobrych praktyk. Całość zakończył panel dyskusyjny z udziałem prelegentów, zaproszonych gości oraz osób przybyłych na spotkanie.

Źródło: www.bydgoszcz.uw.gov.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content